Akhisar Belediye Basketbol 27 Kez Mağlup

Akhisar Belediye Basketbol takımımız Türkiye Basketbol 1. Ligi 27’nci haftasında da diğer 26 haftada olduğu gibi ne yazık ki yine mağlup olmaktan kurtulamadı.

Maçın son periyotuna üstün girmeyi başaran Akhisar takımımız bu sefer oluyor mu derken, son çeyrekten 20 – 9 geriye düşerek maçı yine kaybetti.

Böylece ligin bitimine 1 hafta kala yine galibiyet alınamamış oldu…

Akhisar Belediye Basketbol Onlara Rağmen Yenildi

Akhisar Belediye Basketbol

Akhisar Belediye Basketbol takımımızın makus talihini “yine” mağlup edemediği maçta birçok oyuncumuz tıpkı geçtiğimiz 27 haftada olduğu gibi hayal kırıklığı yarattı.

Yeşil siyahlı ekibimizde sahada en çok kalan oyuncu maçın bütününde parkede olan Hamit Sezaver oldu. Hamit Sezaver’den 40 dakika boyunca faydalanan başantrenörümüz, oyuncuyu hiç kenara almadı.

Hamit Sezaver de bu süre zarfında koçunun güvenini rakip Antalya Güneşi Gençlik Spor Kulübü potasına 15 sayı göndererek attı. Hamit Sezaver’in bu 15 sayısı onun, Akhisar Belediye Basketbol takımımızın Antalya Güneşi Gençlik Spor Kulübü karşısındaki en skorer oyuncusu olmasına yol açtı.

Bu 15 sayının yanında 5 ribaunt ve 2 asistlik bir katkı da sunan oyuncumuz, 7’de 2 üçlükle aslında isabet anlamında çok da iyi bir gün geçirmedi.

Hamit Sezaver’in ardından Akhisar Belediye Basketbol takımımızın Antalya Güneşi Gençlik Spor Kulübü karşısında en çok süre alan ismi Bulut Altın oldu. 36 dakika 52 saniye parkede kalarak bu süreyi 7 sayı 5 ribaunt ve 9 asistle bitiren Bulut Altın, hücum organizasyonlarında topu dağıtan isim olarak dikkat çekti ve yeşil siyahlı ekibimize katkı sundu.

Bulut Altın da tıpkı Hamit Sezaver gibi üç sayı çizgisinin dışında felaket bir maç geçirdi. Öyle ki oyuncumuz 5 üçlük denemesinde sadece 1 kez potayı buldu.

Takımımız Akhisar Belediye Basketbol adına ribauntların efendisi ise Yavuz Koça idi. 35 dakika 44 saniye süre alarak yeşil siyahlıların en çok oynayan üçüncü ismi olan Yavuz Koça, akşamı 8 sayı 10 ribaunt ile bitirerek 2 sayı farklı double double şansını kaçırdı.

Bu 3 ismin yanında 33 dakika 20 saniye oynayan Arda Çete 7 sayı 2 ribaunt, 13 dakika 13 saniye parkede kalan Efe Beşok ise sadece 1 asistle maçı tamamladılar.

Yeşil siyahlı ekibimizin kenardan aldığı katkı ise Eren Ocaktürk’ün 11 sayı 4 ribaunt ve Berkan Kansu’nun 2 ribaundundan ibaret oldu.

Antalya Ekibi Tek Bir Oyuncuyla Büyük Fark Yarattı

Antalya Güneşi Gençlik Spor Kulübü’nde farkı yaratan isim hiç şüphesiz ki Dejan Borovnjak oldu. Maçın tamamında parkede kalan ve 40 dakika süre alan Dejan Borovnjak, bu süreyi double double ile bitirdi.

Akhisar ekibimizin potasına 24 sayı gönderen oyuncu, bunu 10 ribaunt ve 1 asist ile de destekleyerek galibiyetin mimarı oldu. Yeşil siyahlı oyuncularımız maç boyunca ne yaptılarsa onu bir türlü durdurmayı başaramadılar.

Dejan Borovnjak’ın yanında 16 sayı atan Gökhan Akkoyun ve 10 sayı kaydeden Yunus Çankaya da takımımızı yıkan isimler oldular.