Akhisar Belediye Basketbol 1 Galibiyet Peşinde

Türkiye Basketbol 2. Lig’inde Akhisar ilçemizi ve Manisa’yı temsil eden Akhisar Belediye Basketbol SK, kötü anlamda inanılmaz bir rekor kırmak üzere.

Akhisar özellikle futbol takımının geçmiş yıllarda ortaya koyduğu büyük başarılar sebebiyle ismini Türkiye’nin en ücra noktasına kadar duyurmayı başarmış ve nice şehirlerin elde edemediği bir “spor kenti” unvanını üzerine almıştı.

Futbolda Akhisarspor’un geçmiş dönemde ortaya koyduğu büyük başarılar, ilçenin diğer spor branşlarında da harekete geçmesi adına cesaretlendirmişti. Bu anlamda 2019 yılında kurulan Akhisar Belediye Basketbol SK da üzerine düşeni yaparak basketbolda ilçemizi en iyi şekilde temsil etmek için kurulmuştu.

An itibariyle Türkiye Basketbol 2. Ligi’nde mücadele eden takımımız ne yazık ki tıpkı Akhisarspor gibi kendi liginin dibinde konumlanıyor.

Üstelik inanılması zor bir form grafiği yakalayan Akhisar Belediye Basketbol SK, Akhisarlı taraftarları tıpkı futbol takımı gibi kahrediyor.

İşte meraklısına, Akhisar Belediye Basketbol SK’nın bu sezon Türkiye Basketbol 2. Ligi’ndeki inanılmaz serüveni…

Akhisar Belediye Basketbol SK İnanılmazı Başarıyor

Yeşil siyahlı renkleriyle Akhisar ilçemizi Türkiye Basketbol 2. Ligi’nde temsil eden takımımız, bu sezon sadece kendi tarihinin değil lig tarihinin de en kötü performansına imza attı.

Türkiye’de her daim birinci spor olarak kabul edilen futbolda, Akhisarspor’un başarısız çizgisinden bunalarak basketbola gözünü çeviren taraftarlar çok daha kötü bir tabloyla karşı karşıya kaldılar.

Öyle ki şu anda Akhisar Belediye Basketbol SK’nın 16 takımlı ligde 16’ncı sırada yer aldığını görebilirsiniz. Takımı hiç takip etmeyen biri olarak merakınıza yenilip acaba bu sezon neler yapmışlar diye sorarsanız, cevap puan tablosunda karşınıza çıkacaktır.

Takım kaç galibiyet almış, kimleri yenmiş diye merak edenler galibiyet sayısı kolonunda 0 (sıfır) rakamını görünce şaşırabilir ve hatta başka bir internet sitesinden yahut uygulamadan kontrol etme ihtiyacı duyabilirler. Buna karşın ne yazık ki acı gerçek bu. Yani Akhisar Belediye Basketbol SK, bu sezon çıktığı 25 karşılaşmada tam 25 mağlubiyet alarak ligin kötü anlamda rekorunu kırdı.

Eksi -333 sayı averajıyla bir rekora daha sahip olan ekibimiz, bazı maçlarda galibiyete çok yaklaşsa da bunu elde edemedi.

Bu Maçlarda Son Saniyeler Takımı Yaktı

Akhisar Belediye Basketbol

Ligde 0 galibiyeti olan Akhisar Belediye Basketbol SK, bazı maçlarda galibiyetin kıyısından döndü. Bu maçların en belirginleri üçüncü haftada 2 sayı farkla kaybedilen Gemlik Basketbol Kulübü maçı, Balıkesir BŞB karşısında son saniyelerde yapılan hatalarla 1 sayıyla yitip giden karşılaşma, Manisa derbisinde yine 1 sayıyla kaybedilen maç oldular.

Bu maçlardan galibiyet çıkmaması ne yazık ki takım adına sürekli kaybeden bir psikolojinin oluşmasına sebebiyet verdi.

Mental olarak çöken ekibimizin önünde şimdi 2 karşılaşma bulunuyor. 9 Nisan’da oynanacak Final Spor maçı ve 17 Nisan’daki Antalya Güneşi GSK maçı son şanslar olarak gözüküyor.

Akhisar Belediye Basketbol SK, bu maçların en az birini kazanıp sonsuza dek tüm sezonu kaybeden takım unvanıyla anılmamak için elinden geleni yapacaktır.