Vural, Alt Ligler Kimsenin Umurunda Değil

Akhisarspror

Türkiye Futbol Federasyonu 1.Lig ekiplerinden Akhisarspor Teknik Direktörü Yılmaz Vural gündeme dair açıklamalarda bulundu. Açıklamasında alt liglere de değinen Vural, alt liglerde neler yaşanıyor kimsenin umurunda değil şeklinde konuştu. Yılmaz Vural Süper Lig’de top koşturan futbolcularla alt liglerdeki futbolcuların gelirleri arasında dağlar kadar fark olduğunu söyledi.

Tecrübeli teknik adam Süper Lig’e çıkmış olan oyuncuların birçoğunun temelinin 3.Lig takımlarına dayandığını söyledi. BAL ligleri, amatör ligler gibi liglerin aslında altyapı olarak değerlendirilmesi gerektiğini belirten Yılmaz Vural bu gruplarla ilgilenilmesi gerektiğini belirtti. Vural sadece üst liglere bakılmasının aşağıda neler olduğunun umursanmasının haksızlık olduğunu dile getirdi.

TFF Alt Ligleri Hiç Konuşmuyor

Yılmaz Vural TFF’nin Süper Lig dışında kalan 1.Lig ve diğer alt ligler hakkında hiçbir değerlendirmede bulunmadığı konusundan yakındı. Akhisarspor Teknik Direktörü Vural TFF’nin bu ligleri hiç telaffuz etmediğini, sadece Süper Lig’in konuşulduğunu ifade etti. Kulüplerin bağlı bulunduğu farklı farklı derneklerin ve vakıfların bulunmasını da anlayamadığını söyleyen Vural bu konudan da şikayetçi oldu.

Tecrübeli teknik adam, alt liglerin önemini anlatırken Süper Lig’de oynayan oyuncuların birçoğunun temelinin alt liglere dayandığını söyledi. Bu sebeple alt liglerin büyük takımlar için altyapı niteliğinde olduğunu ve önemsenmesi gerektiğini belirtti.

Comments are closed.