Trabzonspor’da Kadroda Düşünülmeyen İsimler Belli Olmaya Başladı

Süper Lig’ in son şampiyonu bordo mavili takım Trabzonspor bu sezon beklenen başarıya ulaşmadılar.

Sezon başında birçok oyuncusu ile yollarını ayırırken yerlerine de birçok yeni yerli ve yabancı oyuncular ile doldurmak istediler.

Karadeniz ekibi kötü başladıkları yeni sezon da liderlik ve şampiyonluk yarışından erken koparak süper lig de havluyu erken attılar.

Avrupa kupalarında ise hedeflerinden uzak kalan bordo mavili takım Trabzonspor ‘ da ellerinde bir tek Türkiye Kupası kaldı.

Sportif açıdan zorlu bir süreç geçiren bordo mavililer de takımın tecrübeli teknik direktörü Abdullah Avcı ile de yolların ayrılması ile bu sezonu tamamen unutmak istiyorlar.

Mali açıdan da zor günler içinde olan bordo mavili takım sportif açıdan başarı ve beklenen kazançlar gelmeyince mali açıdan da büyük bir çıkmaza doğru ilerlerdiler ve takımın başkanı Ahmet Ağaoğlu daha fazla dayanamayarak başkanlıktan istifa etti.

Gelecek sezonun planlamasına yeni yönetimin şimdiden başlayarak gelecek sezona çok daha etkili bir Trabzonspor ‘u sahaya yansıtmak istiyorlar.

Kadro planlaması içinde takımda kalacak ve gidecek oyuncuları belirleyen yeni yönetimin ilk olarak yüksek kazanç elde eden ve bu sezon takıma katkı sağlayamayan isimler Jean Gbamin, Yusuf Yazıcı, Naci Ünüvar ve Marek Hamsik ile yeni sezonda yollarını ayırma planları yapılıyor.

TARBZONSPOR’DA KADRO VE MALİYETLER KÜÇÜLECEK

Bordo mavili takım Trabzonspor ‘ da bu sezon ki hayal kırıklığı sonrasında kulübün başına geçen yeni yönetim bu kez isi sıkı tutuyorlar.

Mali açıdan zor durumda olan bordo mavili takım da gelecek sezon kadro planlaması da yapılmaya başlandı.

Simdi den üzeri çizilen birçok isim ortaya çıkmaya başlarken hem kadro planlamasında hem de maliyetler de ciddi küçülmelere gidecekler.

Bu sezon bordo mavili takıma katkı veremeyen 35 yaşındaki Marek Hamsik sezon sonunda yolların ayrılması kesin gözü ile bakılıyor. bu sezon 1 gol 1 asit ile oynayan oyuncu yıllık 1,5 milyon Euro kazanıyor.

Bordo mavili takımın alt yapısından çıkan ve yükse bonservis bedeli kazandırdığı Yusuf Yazıcı ile de yollarını ayıracak. Kiralık olarak kadroda bulunana Yusuf sezon sonun da Lille geri dönecek.

TEKLİF GELMESİ HALİNDE BAKASETAS GİDER

Bordo mavili takımın en önemli oyuncularından birisi olan 29 yasındaki Anastasios Bakasetas sezon sonun da Trabzon’ dan teklif gelmesi halinde ayrılacak.

Trabzonspor ile 2024 yılına kadar sözleşmesi bulunan Anastasios Bakasetas sezon sonun da Alman ekibi Wolfsburg veya Sporting Lizbon, Fiorentina takımlarından birisine gitmesi kesin gibi görünüyor.

Karadeniz ekibinin de bonservis bedeli elde ederek kadrodan ayrılmasına sıcak bakması ile Yunan oyuncunun sezon sonu ayrılması muhtemel.

Vitor Hugo ve Bruno Peres için de iki oyuncuya da gelecek herhangi teklifleri değerlendirerek takımdan ayrılmalarına yardımcı olacaklar.