Sakaryaspor’da Serkan Özbalta Dönemi

Sakaryaspor’da 5-0 kaybedilen Bodrumspor karşılaşmasından sonra görevine son verilen İlker Püren’den boşalan koltuk geçtiğimiz haftalarda Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Atakaş Hatayspor’daki görevine son verilen Serkan Özbalta ile dolduruldu. 43 yaşındaki genç teknik adam ile 1.5 yıllık sözleşme imzalandı.

Başkan Cumhur Genç: Mücadelesizlik Bizi Yıprattı

Spor Toto 1. Lig’de mücadele eden Sakaryaspor, yollarını ayırdığı İlker Püren’den sonra boşalan koltuğa son olarak Atakaş Hatayspor’da görev alan 43 yaşındaki genç teknik adam Serkan Özbalta’yı getirdi. Daha önce varılan anlaşmanın ardından kulüp binasında gerçekleşen imza töreni ile Serkan Özbalta resmi olarak takımın başına geçti. İmza törenine Sakaryaspor Kulüp Başkanı Cumhur Genç ve kulüp yöneticileri katıldı. Sakarya’nın futbol şehri olduğunu aktararak Serkan Özbalta, maçlarda doğaçlama futbola izin vermeyeceklerini ve taraftarlarına keyifli mücadeleler izleteceklerini belirtti.

İmza töreni öncesinde açıklamalarda bulunan Sakaryaspor Kulübü Başkanı Cumhur Genç, İlker Püren ile yollarını ayırdıklarını ve Serkan Özbalta ile anlaştıklarını belirtirken genç teknik adamla bir buçuk senelik bir sözleşme yapacaklarını belirtti. Atılan imzanın Sakaryaspor’a hayırlı olması temenni edildi.  Cumhur Genç ayrıca futbolda farklı yenilgilerin var olduğunu ama sakin olmaları gerektiğini vurguladı. Genç, 5-0’lık skorla ilgili bir hazmedememişlik olabileceğini belirtirken Bodrum maçında skordan çok mücadele eksikliğinin kendilerini yıprattığını sözlerine ekledi. Bu kadar ağır bir skor olmasa bunlar yaşanmasa bunların yaşanmayacağını belirten Başkan Cumhur Genç, İlker Püren’in çok değerli bir teknik adam olduğunu ve ileride çok iyi yerlere geleceğini düşündüğünü de sözlerine ekledi.

Sakaryaspor’un büyük bir camia olduğunu ve baskısının da buna paralel olduğunu belirten Cumhur Genç, bu baskıyı kaldırmanın zor olduğunu söyledi. İkinciyle aralarında 2 puanlık fark olduğunu vurgulayan Cumhur Genç, kaybedilmiş bir şeyin olmadığını ancak sorunu devam ettirip kangren haline gelmemesi için böyle bir karar aldıklarını belirtti. Başkan, yeni hocalarının oynatacağı oyunun sevdikleri bir oyun olduğunu ve bunu sağlayacağına inandıklarını belirterek sözlerini noktaladı.

Serkan Özbalta: Bu Takım Doğaçlama Oynamamalı

Sakaryaspor’un teknik adamı olmaktan mutluluk duyduğunu aktaran Serkan Özbalta, kulübün geçmişini veya şu andaki zamanını anlatmanın gerekmeyeceğini belirtirken Sakaryaspor’un zaten ciddi büyük bir camia ve çok özel bir kulüp olduğunu vurguladı. Bu kulüpte görev almaktan dolayı son derece mutlu olduğunu da belirten Özbalta, Sakaryaspor’un hedeflerini bildiğini ekledi.  Sakarayaspor’un geçen sene çok özel bir şampiyonluk kazandığının da altını çizen genç teknik adam,  bu senede emin adımlarla yapılan transferler ve bu transferlerle beraber bir teknik ekiple yola çıkıldığını belirtti.

Bu şehrin futbolu bildiğini ve buraya gelmekten son derece mutlu olduğunu da ekledi. Sakaryaspor’un saha içerisinde mücadele etmesi gerektiğini ve iyi oyun oynaması gerektiğini belirtti . Takımının sahada bir felsefesi ve organizasyonu olması gerektiğini de vurgulayan Özbalta, doğaçlama bir oyun oynamamaları gerektiğini de sözlerine ekledi.