Göztepe’de Kalite Düştü 

Geride kalan sezonda Süper Lig’in en büyük hayal kırıklıklarından birini yaşayan ve futbolseverlere derin bir üzüntü yaşatan Göztepe, gelecek sezona dair hazırlıklarına devam ediyor. Yatırımcı değişikliğinden sonra uzun vadeye dair heyecanı da artan Sarı Kırmızılı ekipte bununla birlikte bu sezonun pek de kolay geçmeyeceği net. Zira kulübün önemli isimleri kadrodan ayrıldı veya ayrılma noktasına geldi ve bu durum kalite konusunda belirli eksiklerin ortaya çıkmasına neden olabilir. 

Gidenin Yeri Nasıl Dolar

Geride kalan sezonun Süper Lig adına en büyük hayal kırıklıklarından biri olan Göztepe’de yeni sezona dair hazırlıklara devam ediliyor.

TFF 1.Lig’de boy gösterecek olan İzmir temsilcisinde pek tabii kimse bu durumdan memnun değil. Nitekim yaptığı açıklamalardan da hatırlanacağı üzere Başkan Mehmet Sepil de kulübün küme düşmesinden sonra yatırımcıların azaldığını ifade etmişti.

Bununla birlikte Sarı Kırmızılı ekip devir sürecinin başına döndü ve Rasmus Ankersen ortaklığındaki şirkete devredildi. 

Bu bağlamda tüm taraftarlar ve futbolseverler meraklı ve heyecanlı gözlerle Göztepe’yi takip edecekler. Türkiye’de ilk kez bir yabancı yatırımcı tarafından büyük hissesi satın alınan kulüp haline gelen İzmir temsilcisinde bu durumun nasıl bir etki yaratacağı pek tabii merak ediliyor.

Ancak bu meraklı gözlerin takip edeceği Göztepe’nin ne kadar zevkli bir şekilde izleneceği merak konusu. Zira kulübün zevkle takip edilen isimleri takımdan gönderildiler veya gönderilmek üzereler. Bu da aslında kadro kalitesinin belirli bir ölçüde düşmüş olması anlamına gelecek. 

Berkan Gidiyor 

Spor Toto 1’inci Lig’de yeni sezonun hazırlıklarını Urla Adnan Süvari Tesisleri’nde sürdüren Göztepe’de bir ayrılık daha yaşandı. Son olarak kaptanı Halil Akbunar’ı Belçika’nın Westerlo takımına gönderen Sarı-kırmızılılar, Berkan Emir’le de yollarını ayırdı.

Göz-Göz ile bir yıl daha sözleşmesi bulunan deneyimli sol bekin Eyüpspor’a gönderildiği ifade edildi. Göztepe’nin Berkan’a karşılık Eyüpspor’dan 1 milyon TL’lik bonservis bedeli aldığı vurgulandı.

Göztepe’ye 2018-2019 sezonunda Aytemiz Alanyaspor’dan gelen Berkan, 4 sezon düzenli olarak sarı-kırmızılı formayı giydi. Geçen sezon 32 Süper Lig maçına çıkan 34 yaşındaki futbolcu, İzmir ekibi ile küme düşme acısı yaşadı. Zaman zaman taraftarın tepkisiyle karşılaşan Berkan, 33 karşılaşmada 1 gol atıp 5 de asist yaptı.

Hızlı bir Transfer dönemi geçiren Eyüpspor, geride kalan günlerde tam 12 transfer açıklamıştı.

Eyüpspor’un transferleri: Alpaslan Öztürk, Erdem Gökçe, Sinan Kurt, Fethi Özer, Cengiz Alp Köseer, Metehan Mimaroğlu, Mehmet Murat Uçar, Ahmet Yazar, Emeka Eze, İbrahim Akdağ, Uğur Demirok, Harun Tekin

Tüm bunlardan sonra bakalım Göztepe’de dengeler nasıl değişecek? Zira bahsi geçtiği gibi Eyüpspor’un inanılmaz hızlı bir şekilde transfer yaptığı, Samsunspor’un bu bağlamda adından söz ettirdiği yaz transfer döneminin etkilerini ölçebilmek ancak saha içerisinde mümkün olacak ve beklenti de ona göre şekillenecek.