Galatasaray Camiası Şampiyonluk İçin Kenetlendi

Sarı kırmızılı takım Galatasaray bu sezon süper lig’ de şampiyonluk için sezon başında oldukça akıllıca işler yaptılar.

İlk önce başkan değişikliği sonrasında Dursun Özbek takımın başına Galatasaray ‘ lı bir ismi Okan Buruk hocayı getirerek en doğru hamleyi teknik adamı bulmuş oldu. Sarı kırmızılı takım da sonraki süreçte ise kadroda bulunana yetersiz isimler ile birer birer yollarını ayırarak yerlerine yıldız isimler kazandırarak tecrübeli ve şampiyonluk yaşayacak isimleri getirdiler.

En büyük pay ise sarı kırmızılı taraftarın olmuş durumda. Süper lig de kötü başlayan sezonda içeride kendi sahalarında ki karşılaşmalarda kötü geçen bir sezon sonrasında takımlarını hiç yalnız bırakmadan dolu tribünler önünde desteklediler.

Süper lig bu sezonda Avrupa ‘da mücadele edemeyecek olması ile şampiyonluk yarışındaki rakipleri ile de böyle bir avantaj ile sahada olan Galatasaray taraftarı, yönetimi, futbolcusu ve teknik heyeti ile bütünleşerek sezon sonunda kupa ile şampiyonluk turu atmak istiyor.

Sarı Kırmızılı Taraftarlar Okan Buruk’un Her Zaman Yanında

Sarı kırmızılı takım da bu sezon alınan kötü sonuçlarda dahi sarı kırmızılı taraftar hiçbir zaman takımına ve teknik direktörü Okan Buruk’ a sırt çevirmediler.

Sezona kötü başlamış olsalar da o yeni takımın birbirine uyum süreci taktik ve planlamanın takıma alışma süreci derken yaşanılan puan kayıpları ve sonrasında da üst üste kazanılan 14 maçlık galibiyet serisi hem Okan Buruk ‘u hem de taraftarı heyecanlandırdı.

Yeni bir sistem ile beraber yeni teknik adam oyuncu grubu derken yıldız isimlerin de bu kadroda takıma hazırlamak takımın bir parçası yapmak ki bu isimler özellikle özel hayatları ile gündeme geldikleri bu günler de Okan hoca bu süreci çok iyi yönetti.

Yıldız isimleri çok fazla sıkmadan zaman zaman rahat bırakarak çok etkili bir verim alsa da zaman zaman oyuna müdahaleleri ile bu isimlere patronun kendisi olduğunu kanıtladı.

Yeni Bir Yapı Ve Oyuncu Grubu İle Şampiyonluk Yoluna Girdiler

Sarı kırmızılı takım yeni sezon da gecen sezonun gençleşme projesi kapsamında takım da bulunan genç ve tecrübeye ihtiyaçları olan isimleri ilk olarak kiralık olarak başka takımlara göndererek süre almasını sağladılar.

Sonrasında ise Dursun Özbek ve yönetiminin bir anlayışı olan futbol tecrübeli kaliteli isimler ile oynanacak oyun olduğunu düşünürken bu yönde Başkanvekili Erden Timur ‘un üstlendiği büyük bir transfer süreci başlattılar.

Yıldız transferler daha önce şampiyonluklar yaşamış büyük takımlar da ki isimler ile kadrosunu güçlendiren sarı kırmızılı takım şampiyonluk için en önemli hamleyi de bu sekil de yapmış oldular.

Yeni oyuncu grubu ile beraber iyi bir süreç geçiren Okan Buruk ve sarı kırmızılı camia büyük bir aksilik olmaz ise de zaten sezon sonunda istedikleri şampiyonluğu hak ederek almış olacaklar.

Comments are closed.