Fenerbahçe’de İsmail Kartal Sonrası Hayal Kırıklığı

Geçtiğimiz sezon İsmail Kartal yönetiminde ligi 2’nci sırada bitiren Fenerbahçe’de kötü gidişat büyük hayal kırıklığı yarattı. İşte detaylar…

Fenerbahçe geçtiğimiz sezon İsmail Kartal yönetiminde sezonu 2’nci sırada tamamlamıştı. Ardından teknik direktörlüğü koltuğuna getirilen Jorge Jesus ile bu performans sürdürülemedi. Jesus yönetiminde Avrupa’dan elenen Fenerbahçe hiçbir derbi müsabakasından galip ayrılamadı.

Geçtiğimiz sezonun ortasında Fenerbahçe teknik direktörlüğüne getirilen İsmail Kartal, kurduğu sistemle taraftara güven aşılamıştı. Sezon sonunu ikinci sırada tamamlayan Fenerbahçe, o sezon Ali Koç döneminin en iyi neticesini elde etmişti.

İsmail Kartal hazır bir ilk 11 oluşturmuş ve gelecek sezonun kadrosunu neredeyse tamamen şekillendirmişti. Ancak Fenerbahçe yönetimi sezonu ikinci sırada tamamlayan ve hazır bir ilk 11 ile iskeleti oluşturan İsmail Kartal ile devam etmek yerine Jorge Jesus ile anlaşma sağladı. Jorge Jesus ile birlikte Fenerbahçe 14 transfer gerçekleştirdi ve 43 milyon euroyu bulan bir harcamada bulundu.

Jesus Sonrası İşler İyi Gitmedi

Jorge Jesus yönetimindeki Fenerbahçe, Kadıköy’deki derbi müsabakalarında Galatasaray ve Beşiktaş’tan 7 gol yiyip hiçbir galibiyet elde edemedi. Avrupa Ligi’nde ise La Liga’da küme düşme hattında bulunan Sevilla’ya elendi.

Geçen sezon İsmail Kartal yönetiminde başarılı performansıyla öne çıkan isimlerden Zajc, Rossi ve Crespo ise Jesus yönetiminde gölgede kaldı. Kim Min Jae‘nin yeri dolmazken Arda Güler ise tam bir belirsizliğe yol açtı.

Fenerbahçe’nin Beşiktaş’a karşı aldığı 4-2’lik yenilgi sonrasında Ali Koç ve yönetime karşı tepkilerin ardı arkası kesilmiyor. Taraftar her maç Ali Koç ve yönetime karşı istifa protestolarında bulunuyor. 

Fenerbahçe Kongreye Gidebilir

Fenerbahçe başkanı Ali Koç’un kongre konusunu gündeme aldığı iddia edildi. Fenerbahçe’de sezon sonu genel kurula gitme ihtimali çok yüksek olurken Ali Koç’un aday olup olmayacağı ise merak konusu haline geldi. Henüz nihai bir karar alınmazken Başkan Ali Koç’un çıkacak adaylara göre karar vermesi bekleniyor.

Comments are closed.