Beşiktaş’ta İkinci Şenol Güneş Dönemi

2023-2024 sezonu sonuna kadar anlaşma sağlanarak siyah beyazlı takımın teknik direktörlük görevine getirilen Şenol Güneş için Ümraniye’deki BJK Nevzat Demir Tesisleri’nde basın toplantısı düzenlendi.

Şenol Güneş: Daha İyisini Yapmak İçin Buradayım

Şenol Güneş ise “Burada olmakta dolayı çok mutluyum” diyerek, kendisine görev veren Beşiktaş yönetimi ve taraftara teşekkür etti.

Güneş, “Buraya gelmeden önce kamuoyunda çokça dedikodu vardı. Tabii görevimle ilgili. Uzun yıllar futbol hayatım var ama son dönemde gördüğüm aşırı sevgi ve desteğe de teşekkür ediyorum. Bu da şunu gösteriyor; daha önce demek ki güzel şeyler ortaya koymuşuz. Sevgi, saygı, ikisi de vardı ama birbirimize olan güvenin var olduğunu gösteriyor.” diye konuştu.

Büyük bir camia içinde olduğunu ve gelinen durumla ilgisinin olmadığını belirten Şenol Güneş, “Beşiktaş’ta şartların buraya gelmesini ne başkan ne de yönetim istedi. Böyle, istenmese bile bir takımda değişiklikler olabiliyor. Saygıyla karşılamak lazım. Yeni bir döneme, yeni bir başlangıca gidiyorum. Bundan önce çalışan Valerien Ismael‘e teşekkür ediyoruz. Ben daha iyisini yapmak için burada olacağım. Bildiğim bir camia, yabancılık çekmem. Kısa bir zamanımız var.” ifadelerini kullandı.

Başkan Ahmet Nur Çebi ile ilk temaslarının çarşamba akşamı gerçekleştiğini ve bundan sonra açık konuşacağını aktaran Güneş, “Beşiktaş’ın bugünden itibaren sorumlusu olan kişi olarak takıma verilecek zararlarla ilgili, açık olacağım, her şeyi soracağım. Tehdit değil, yanlış anlamayın. Benim şu anda başarıya ihtiyacım var. Kulübün de var. Camianın da beklentisi bu. Hep beraber prensipli, programlı çalışacağız.” değerlendirmesinde bulundu.

Şenol Güneş: Mazeret Bulamayız

Taraftarın kendisine çok fazla ilgi ve sevgi gösterdiğinin farkında olduğunu ve kısa sürede çok değişikliğe gitmeden eldeki imkanlarla görev yapacağını anlatan Güneş, şöyle devam etti:

“Ceyhun Kazancı ile devam edeceğim. Teknik heyette de Bayram Bektaş olacak. Genel analizde bir arkadaşımızla başlayacağız. Diğerlerinde çok büyük değişiklik olmayacak. Çok kısa zamanım var, Ümraniye maçı için. 3 tane çok kritik maçımız var. Daha sonra zamanımız olacak. Bu kısa süreyi en iyi şekilde geçirmek zorundayız. Ligdeki durumumuza bakmadan, kendi oyunumuza ve eksiklikler neler bakarak çözümler üreteceğiz. Eldeki oyunculardan yeni bir başlangıç yapmalarını bekliyorum. Bu kulüp çok büyük bir camia. Bana ihtiyaç duyulduğu için görevimi, buranın bir profesyoneli olarak, aynı zamanda aileden biri olarak en iyi şekilde yerine getireceğim.”

Soru-cevap kısmında kadronun durumunu nasıl gördüğü sorulan deneyimli teknik adam, camianın tek hedefinin şampiyonluk olduğunu belirterek, “Çok konuşup zaman kaybedecek halde değiliz. Mazeret de bulamayız. Tabii eksikler var. Şu an ligde iyi takımlar var, iyi bir yarış oluyor. Geçmiş yıllara göre çok daha farklı yarış olacak. Konya, Başakşehir gibi takımların hepsi lige renk katıyor. Hedefimiz taraftarın beklentisiyle yola çıkmak. Oyunumuzu düzeltebiliriz.

Şampiyonluğu istemekten çok yapmak gerekir. Bazen beklentiler çok büyük oluyor. Genç, yabancı, Türk oyuncu fark etmez, kadroda hepsi değerli ve vazgeçemeyiz. Ama takıma katkı yapmayan dışarıda kalır. Olumsuz bir şey diyemem kadroya. İyi maçları var, hatalar var, doğruları var ama içine girmeden bir şey söylemek doğru değil. Sadece 3 maçta takım oyunu ve oyuncu performansı gördükten sonra daha geniş bir açıklama yaparız.” görüşlerini paylaştı.