Akhisarspor’un İkinci Yarıdaki Durumu

TFF 2.Lig Beyaz Grup’ta kümede kalma mücadelesi veren Akhisarspor, bu mücadele içerisinde çoğu zaman oldukça zor günler geçirdi ve bugünler de o günlerden pek farklı geçmiyor. Erteleme maçında 1922 Konya ekibine mağlup olarak tekrar küme düşme hattına giren Manisa temsilcisi için işler her geçen gün daha da kötüye giderken TFF’nin aldığı 1 haftalık erteleme kararı sonrasında bu kara bulutların dağılabileceğine dair inancın oluşturulması için bir süre oluştu. Bu bağlamda Akhisarspor’un geriye kalan maçlarında neler yaptığını görmesi gelecek maçlar adına bir projeksiyon oluşturabilmesi için faydalı olacaktır.

Kötü Gidişat

Ekonomik kriz nedeniyle sadece 5 sene içerisinde Avrupa Ligi’ne giden bir takımdan 2.Lig’de kümede kalma mücadelesi veren bir takım haline gelen Akhisarspor, işin daha da kötüsü 2.Lig’e de tutunamayacak gibi görünüyor.

Manisa temsilcisinin genç oyuncuları varlarını yoklarını ortaya koysalar da birçok maçta bu fedakarlıklar da işe yaramıyor ve Akhisarspor oynadığı maçlardan kötü sonuçlarla ayrılarak küme düşme tehlikesini hissetmeye başlıyor.

Son örnek olarak erteleme maçında 1922 Konya’ya yenilen Yeşil Siyahlı ekip, bu ligde belki de en son yenilmesi gereken takıma mağlup oldu ve küme düşme hattında dengeler bir kez daha değişti. Puan cetvelinde alt alta yer alan iki takımın karşılaşmasından galibiyetle ayrılan 1922 Konya kendisini ateş hattının dışına atarken Akhisarspor tekrar küme düşme hattına girmiş oldu.

Oynanan Maçlar

Ligin ikinci yarısını Zonguldak Kömürspor karşısında oynadığı maçla açan Akhisarspor, bu maç ve bu maçtan sonra karşı karşıya geldiği Bucaspor 1928 maçından beraberlikle ayrılarak aslında kabul edilebilir sonuçlarla lige başlangıç yapmıştı.

Ancak bu iki maçta gösterilen performansın devamı gelmedi ve Akhisarspor tam 5 maç üst üste sahadan mağlup ayrılarak küme düşme hattına gerilemekten kurtulamadı. Kırşehir Belediyespor karşısında aldığı galibiyetle birlikte derin bir oh çeken Manisa temsilcisinin bu rahatlaması da pek uzun sürmedi.

Zira normal şartlarda çok daha erken oynanması gereken ancak tıpkı 30’uncu haftada olduğu gibi o zaman da kötü hava şartları nedeniyle ertelenen 22’inci hafta maçında karşı karşıya gelinen 1922 Konya ekibi Akhisarspor’u tek golle mağlup etti.

Tarsus İdman Yurdu gibi o zamanlar ligin en kötü forma sahip takımlarından birine karşı bırakılan 3 puan, 1922 Konya gibi mağlup olunması hayati derecede tehlike oluşturabilecek bir rakip karşısında alınan mağlubiyet Akhisarspor’u bu noktaya getirdi.

Bahsi geçen iki maçın da iç sahada oynanmasına rağmen 1 puan dahi çıkarılamamış olması takımın ne kadar kötü bir durumda olduğunu ortaya koyuyor. İşin daha da kötüsü Akhisarspor’un 30’uncu haftada karşılaşacağı Nazilli Belediyespor da uzun bir süre kazanamayan bir ekipti ancak Aydın temsilcisi oynadığı son maçta galip geldiği için artık çok daha moralli bir şekilde sahaya çıkacak.