Akhisarspor’un İç Saha Karnesi

Bu sezon TFF 2.Lig Beyaz Grup mücadelesinde derin bir hayal kırıklığına uğrayan Akhisarspor, ligde küme düşmekten kurtulamadı ve bir anda tepetaklak olduğu sürecin içerisinden çıkamadı. Manisa temsilcisi adına her şey oldukça kötü gitmeye devam ederken teknik ekip ve yöneticilerin bu sezon yaşanan başarısızlığın sebebini çok iyi bir şekilde tahlil etmesi gerekiyor. Yeşil Siyahı ekip bir sonraki sezon TFF 3.Lig’de mücadele edecek ve Amatör Lig’e kadar gerilemek istemiyorsa bu sorunları çözmesi gerekecek. Bununla birlikte takımın kendi sahasında oynadığı maçlara bakıldığı zaman taraftarının desteğiyle iyi işler çıkarabildiğini de belirtmek lazım.

Manisa Yaradı

Bu sezon TFF 2.Lig Beyaz Grup mücadelesinde kimi zaman önemli adımlar atsa da kendisine lazım olan puanları toplamak konusunda sıkıntılar yaşayan Akhisarspor, bu nedenle küme düşmekten de kurtulamadı.

Yeşil Siyahlı takım ligde oynadığı müsabakalarda uzun süre ateş hattında kaldı bir dönem bu hattan bir iki sıra üste çıkmayı da başardı. Ancak o dönemlerde oynanan kritik müsabakalarda işi bitirmek konusunda yaşadığı sıkıntılar Manisa temsilcisini bir alt lige gönderen etmenler oldu.

Manisa’da oynanan müsabakalara bakıldığı zaman Akhisarspor’un gücü ölçeğinde iyi işler çıkardığını ifade etmek yanlış olmaz. İç sahada 17 müsabakaya çıkan Akigo, bu müsabakalarda 5 galibiyet ve 4 beraberlik alarak 19 puan toplamayı başardı.

Bu 17 müsabakada rakip kalelere 20 gol gönderen Akhisarspor, kendi kalesinde de 22 gol gördü. Sıralamaya bakıldığı zaman iç sahada en kötü takımlar arasında olsa da aslında bu kadar puanın toplanmış olması bile Akhisar temsilcisi adına kabul edilebilir başarılar arasında sayılabilirdi.

Her Türden Problem

Öte yandan Akhisarspor sezon başından sonuna kadar sakatlıklar, formsuzluklar, beceri eksikliği, tecrübe eksikliği gibi pek çok konuda sıkıntı yaşamaktan da kurtulamadı ve bu durum aslında takımın küme düşmesinde çok etkili oldu.

Manisa temsilcisi bir kısmı kadrosunda yer alan tecrübeli oyuncularının varlığıyla iyi işler çıkarmayı planlıyordu. Zira takımın var olan transfer yasağı nedeniyle geriye kalan parçaları altyapısından tamamlaması gerekti ve bu durumda da bir risk söz konusuydu.

Nitekim genç oyunculardan istenilen verim tam olarak alınamadı. Bu duruma tecrübeli oyuncuların da sözü geçen eksiklikleri eklenince sahada verilen mücadelenin hakkının alınamadığı pek çok müsabaka oynandı denilebilir.

Tüm bu süreçlerden sonra Akhisarspor adına gerçekten ibretlik olarak ifade edilebilecek bir kaderin yaşandığını belirtmek de yanlış olmaz. Yeşil Siyahlı ekip sadece 5 sene içerisinde Avrupa’da Türkiye’yi temsil eden bir takımdan Türkiye’deki en alt profesyonel lige kadar gerilemiş oldu.

Bu bağlamda Akigo’nun öyküsünün tüm kulüp yöneticileri ve taraftarlar tarafından detaylıca incelenmesi ve hem beklentilerin hem de bu beklentileri karşılamak adına atılan adımların da bu durum akılda yer alırken düzenlenmesi mantıklı olabilir.

Comments are closed.