Akhisarspor’dan Gecikmeli Kayıp

Sezon başından bu yana kadar kümede kalma mücadelesine yönelik olarak bir iyi bir kötü sonuç alan Akhisarspor, mücadelesini sekteye uğratacak ciddi bir kayıp yaşadı. Normal şartlar altında çok daha erken oynanması gereken ancak TFF tarafından hava muhalefeti nedeniyle tehir edilen 22’inci hafta maçını 9 Mart günü oynayan Manisa temsilcisi, 1922 Konya’ya tek golle mağlup oldu.

Kan Kaybı

Bu sezon maddi sıkıntılar nedeniyle doğru düzgün bir kadro kuramayan ve altyapısından yetiştirdiği oyuncularla sahaya çıkan Akhisarspor, TFF 2.Lig Beyaz Grup’ta kümede kalma mücadelesi veriyor.

Oynadığı son maçta aldığı galibiyetle birlikte toparlanmaya dair umutlar besleyen Akhisarspor, 9 Mart tarihinde oynadığı maçta 1922 Konya ile karşı karşıya geldi. Normal şartlar altında 22’inci haftada oynanması gereken ancak TFF tarafından tehir edilen maç 29 ve 30’uncu haftalar arasına sıkıştırılmıştı.

Küme düşme hattını ve kümede kalma mücadelesini doğrudan ilgilendiren maçta rakibi karşısında etkili bir performans sergilemekten uzak kalan Yeşil Siyahlı ekip, kendi sahasında misafir ettiği rakibine 1-0 mağlup olmaktan da bu nedenle kurtulamadı.

Maç iki takım adına da beklenildiği gibi düşük bir tempoyla ve birbirinin hatasını kovalamayla geçerken, skorda eşitliği bozan Mehmet Ali Büyüksayar’ın 63’üncü dakikada attığı gol Akhisarspor’u felakete sürüklemiş oldu.

Bu maçla birlikte tekrar küme düşme hattına gerileyen Akhisarspor, 30’uncu hafta mücadelesinde Nazilli Belediyespor ile karşı karşıya gelecek. 1922 Konya ise Şanlıurfaspor deplasmanında rakibiyle kozlarını paylaşacak.

İstikrarsız

Akhisarspor adına çok daha zedeleyici olan durumlardan birisi takımın bu şekilde istikrarsız sonuçlar alması ancak bu durumun da önüne geçilebilmesi pek kolay değil.

Zira takımın bir maç iyi bir maç kötü oynarken kadrosunda çok fark olmuyor. Bir başka deyişle takımın yıldız oyuncusu veya oyunu değiştirecek kapasitede çok fazla oyuncusu olmadığı için bu oyuncuların sahada olması da takım adına pek bir şey değiştiremiyor.

Hâl böyle olunca Akhisarspor adına tek umut maçın oynandığı günde rakibin formsuz veya takımdaki oyuncuların iyi gününde olduğu bir zamanın denk gelmesi oluyor. Pek tabii bu durum futbol adına çok da mantıklı bir bekleyiş değil ancak bu kadar derin bir kriz içerisinde Manisa temsilcisinin daha da iyisini yapması zor.

Akhisarspor 1922 Konya karşısında kaybettiği 3 puanı ileriki haftalarda çok daha fazla arayacaktır. Zira takımın küme düşme hattıyla arasındaki puan farkını açma şansını yakaladığı bir haftada bu şansın tam tersi ihtimali yaşamış olması muhakkak kırılmalar da yaratacak.

Yeşil Siyahlı ekip adına işler yine, yeni ve yeniden iyi gitmiyor. Manisa temsilcisinin 30’uncu haftada karşı karşıya geleceği Nazilli Belediyespor’un bu maç öncesinde Amed SK’yı mağlup ederek moral bulmuş olması da 13 Mart günü oynanacak maç öncesi Akhisarspor hanesine yazılacak dezavantajlardan birisi.