Akhisarspor’da Yine Hüsran

Bu sezon TFF 2.Lig Beyaz Grup’ta kalma mücadelesi veren Akhisarspor, ligin 27’inci haftasında kendi sahasında ligin açık ara farkla lideri Pendikspor’u konuk etti. Konuk ekibin net bir şekilde favori olduğu maçta iki takımın pozisyonları gereği Akhisarlı taraftarların pek de ümidi yoktu. Maç içerisinde Akhisarspor’un gösterdiği performansla heyecanlanmaya başlayan taraftarlar için ne yazık ki sonuç yine değişmedi. Rakibin 89’da attığı gole engel olamayan Akhisarspor, bir kez daha hüsrana uğramaktan kurtulamadı.

Can Sıkan

Çok kötü bir sezon geçiren Akhisarspor adına oynanan maçlarda yaşanan kırılmalar da oldukça zedeleyici oluyor.

2 ayı geçkin bir süredir TFF 2.Lig Beyaz Grup’ta oynadığı maçlardan galip ayrılmayı başaramayan Manisa temsilcisi, ligin 27’inci haftasında lider Pendikspor’u konuk etti.

İki takımın ligdeki konumları ve güncel formları gereği zaten en tutkulu Akhisarspor taraftarı dahi takımını favori görmüyordu. Buna rağmen Akhisarspor herkesi şaşırtan bir performans gösterdi ve güçlü rakibi karşısında oldukça dirayetli bir performans sergiledi.

Ancak yine de ümit edilen yerine beklenen senaryo gerçekleşti ve Akhisarspor, Pendikspor’un 89’uncu dakikada attığı gole engel olamayarak sahadan 1-0 mağlup ayrıldı. Bu sonuçla birlikte üst üste 4’üncü maçından da mağlup ayrılan Akhisarspor adına işler hiç ama hiç iyi gitmiyor.

Yeşil Siyahlı ekibin ligin ilk yarısında topladığı puanları ikinci yarıda toplayıp toplayamayacağı belirsiz. Kaldı ki o kadar puan toplamış olsa dahi kümede kalıp kalamayacağı da kuşkulu. Zira diğer takımlar da bir şekilde vites arttırmayı ve ilk devredekinden daha iyi bir performans göstermeyi hedefliyorlar.

6 Puanlık Maç

Akhisar temsilcisi Pendikspor maçını artık geride bıraktı. Kimsenin galibiyet beklemediği bir maçtan alınan mağlubiyet, alınma şekli nedeniyle can sıkıcı ancak sonuç olarak kabul edilebilir.

Bununla birlikte Akhisarspor’un puan kaybına tahammülünün olamayacağı asıl maç 28’inci haftada oynanacak. Yeşil Siyahlı ekibin Uşak Spor takımına konuk olacağı maç birçok değişkene sahip bir maç olacak ve Akhisarspor adına çok kritik bir önem taşıyacak.

Akhisarspor eğer TFF 2.Lig Beyaz Grup’ta kümede kalmak veya daha rahat günler geçirmek istiyorsa Uşak Spor maçından puan veya puanlarla ayrılmayı bilmeli. Zira aynı dakikalarda küme düşme hattında yer alan 1922 Konya ile Eskişehirspor karşı karşıya gelecekler.

İki rakibinin karşılaşmasından çıkacak sonuç Akhisarspor’u doğrudan ilgilendirecek. Manisa temsilcisinin Eskişehirspor ile arasında 6 puan fark bulunuyor ancak 1922 Konya Akhisarspor’un sadece 2 puan gerisinde.

İki rakibinin beraberlikle maçı tamamlaması Akhisarspor adına olabilecek en iyi senaryo. Tabi bu senaryonun bu kadar iyi olabilmesi için Yeşil Siyahlı ekibin sahadan galip ayrıldığını bilmek gerekiyor.

Kümede kalmak adına düğüm ya çok daha sıkılaşacak ve daha fazla takımı daha yakından ilgilendirecek ya da tamamen çözülecek. İşte böyle bir atmosferde Akhisarspor’un 27 Şubat’ta oynanacak maçta artık iyi bir iş çıkarması gerekiyor.