Akhisarspor’da Hasan Ali Adıgüzel’in Performansı Merak Ediliyor

Akhisarspor; önümüzdeki sezon üçüncü ligde mücadele edecek. Manisa halkı; bu duruma alışkın değil! Akhisarspor; yıllardan bu yana ortaya koyduğu performans ile Manisa halkını memnun ediyordu. Fakat, bilhassa 2018 – 2019 sezonu ile başlayan düşüş süreci camianın sonunu getirdi. Süper Lig’in ardından TFF 1.Lig’de de tutunamayan Akhisarspor; geçtiğimiz sezon 2.Lig’de mücadele etti. Fakat, yetersiz bir kadro ile sezona başlamasından mütevellit burada da tutunamadı. Sonuç olarak, kaderin bir cilvesi olarak kendisine üçüncü ligde yer buldu.

Akhisarspor; 3.Lig Grup3’teki ilk maçında 4 Eylül 2022 tarihinde kendi sahasında Arguvan Belediyesi ile karşı karşıya gelecek. Yeşil siyahlı takımda yeni sezon öncesinde çok sayıda bilinmezlik var! Söz konusu bilinmezliklerin Arguvan Belediyesi ile oynanacak olan maça kadar çözülüp çözülmeyeceğini de kimse bilmiyor. Bir başka deyişle, Akhisarspor; taraftarlarına önümüzdeki sezon da ciddi bir hayal kırıklığı yaşatabilir.

Hasan Ali Adıgüzel Beklentilerin Çok Gerisinde Kaldı

Akhisarspor; Süper Lig’de mücadele ettiği dönemde oynadığı futbolun yanı sıra Türk futboluna sunduğu yepyeni yetenekler ile de dikkatleri üzerine çekmişti. Ömer Bayram, Oumar Niasse ve daha birçok ismin futbolseverler tarafından tanınmasını sağlamıştı. Akhisarspor’un altyapıdan yetiştirdiği ve tanıtmaya hazırlandığı isimlerden birisi de Hasan Ali Adıgüzel idi. Genç oyuncu; altyapıda oynadığı dönemde elde ettiği başarılar ile fark yaratmış bir isimdi. Bilhassa U17 milli takımıyla başarılı maçlar çıkarmıştı. Ozan Kabak, Yunus Akgün, Atalay Babacan, Berke Özer, Bünyamin Balcı gibi şu anda Süper Lig’de top koşturan isimlerle aynı formayı terletmişti.

Hasan Ali Adıgüzel; beklentilerin büyük olduğu isimlerden birisiydi. Herkes, ona geleceğin en iyi orta saha oyuncularından birisi gözüyle bakıyordu. Hatta, oyuncu ile Galatasaray ve Trabzonspor’un da ilgilendiği iddia ediliyordu. Ancak, Hasan Ali Adıgüzel; geride bıraktığımız yıllar içerisinde beklentileri karşılayamadı. Bu durum yalnızca onun suçu değildi. Akhisarspor’un 2018 – 2019 sezonundan bu yana istikrarsız bir görüntü çizmesi; Hasan Ali Adıgüzel’in en verimli çağlarını boşa geçirmesine sebep oldu.

22 yaşındaki oyuncu; güncel tarih itibariyle, Akhisarspor’un kadrosunda yer alıyor. Fakat, oyuncunun önümüzdeki sezon maçlarda süre alıp almayacağı belirsizliğini koruyor. Transfermarkt sitesinin verilerine göre oyuncunun sözleşmesi 30 Haziran 2022 tarihinde sona ermiş. Akhisarspor’un oyuncu ile yeni sözleşme imzalayıp imzalamadığı ya da eski sözleşmesindeki opsiyonunu kullanıp kullanmadığına dair bir bilgi yok!

Hasan Ali Adıgüzel Kimdir?

3 Nisan 2000 tarihinde Manisa’da dünyaya gelmiştir. Hem merkez orta saha hem de orta saha sol pozisyonlarında forma giyebilir. Futbola 2012 yılında henüz 12 yaşında olduğu dönemde Akhisarspor altyapısına katılarak başlamıştır. Alt yaş gruplarının neredeyse tamamında forma giymiştir. 2016 – 2017 sezonunun başında A takıma yükselse de ilk dönemlerinde çok fazla forma şansı bulamayarak yedek kalmıştır.