Akhisarspor Uşak’ta Moral Arayacak

TFF 2.Lig Beyaz Grup’ta kümede kalma mücadelesi veren Akhisarspor adına tehlike çanları çok yüksek sesten çalmaya devam ediyor. Manisa temsilcisi Aralık ayından bu yana oynadığı hiçbir lig maçında sahadan galip ayrılamadı ve bu durum takımın küme düşme hattının bir sıra üstüne kadar gerilemesine yol açtı. Manisa temsilcisi ligin 28’inci haftasında orta sıralarda yer alan Uşak Spor karşısında puan veya puanlar arayacak ancak Akhisarspor’u yakından ilgilendiren bir maç daha aynı saatte başlayacak.

Tamam Devam Maçı

Bu sezon TFF 2.Lig Beyaz Grup’ta tutunma mücadelesi veren Akhisarspor, 26’ıncı haftayı bay geçtikten sonra 27’inci haftada lider Pendikspor’u konuk etmişti.

Lider karşısında dirayetli bir takım görüntüsü vermiş olmasına rağmen 89’uncu dakikada gelen golle mağlubiyetten kaçamayan Akhisarspor, bir önceki hafta elde ettiği avantajları da fırsata çevirme şansını kaçırdı.

Bununla birlikte ligin 28’inci haftasında oynanacak Uşak Spor maçı Yeşil Siyahlı takım adına çok kritik bir önem taşıyor olacak. Zira aynı gün ve aynı saatte, yani 27 Şubat 2022 günü saat 13’de başlayan bir diğer maçta 1922 Konya ile Eskişehirspor karşı karşıya gelecek.

Akhisarspor’un bir sıra üstünde bulunduğu küme düşme hattında yer alan bu iki takımın mücadelesinde 1922 Konya’nın galip gelmesi durumunda Akhisarspor’un Uşak Spor karşısında sahadan kesinlikle puanlarla ayrılması gerekiyor.

Öbür türlü bir durumda Akhisarspor küme düşme hattına geriliyor ve 1922 Konya küme düşme hattından çıkıyor. Bu nedenle Akhisarspor’un Uşak Spor karşısında oynayacağı maç kesinlikle tamam ya da devam diyeceği maç olarak görülecektir.

Kritik

Akhisarspor adına umutların daha da tükenmemesi adına Uşak Spor karşısında oynanacak maçtan galibiyetle ayrılması önem taşıyor. Dile kolay tam 2 buçuk aydan bu yana oynadığı hiçbir maçı kazanamayan bir takım olan Akhisarspor, her hafta daha da geriye gidiyor.

Bu geriye gidişin temel sebebi, Akhisarspor’un alt sıralarda olmasının da temel sebebi olarak nitelendirilebilir. Zira ekonomik sıkıntılar nedeniyle altyapısından oyuncuları çıkartmak zorunda olan Manisa temsilcisinde genç oyuncuların maç kaybediyor olması daha da ciddi kırılmalar yaratıyor.

Hâl böyle olunca her bir maçta takımın kendisine olan güveni daha da azalıyor. Yeşil Siyahlı takımın iki maç arasında dahi bu kadar farklı performanslar gösteriyor olması çok da tesadüf sayılmaz. Pendikspor gibi bir takım karşısında 89 dakika direndikten sonra gelen mağlubiyetin takım üzerindeki yıkıcı etkilerinin atlatılabilmesi için Uşak Spor maçından iyi bir skor çıkmalı.

Aynı şekilde bundan sadece 5 sene önce 2 kupayı müzesine götüren bir takımın şehrin sakinleri tarafından ne kadar baskı altına alınabileceğini düşündüğümüzde işin rengi daha da koyulaşıyor. Küme düşme hattının psikolojisi çok daha sert bir psikoloji ve Akhisarspor adına bu psikolojiyi kaldırabilmek pek kolay değil.

Comments are closed.