Akhisarspor Takımı Yeniden Kurdu

TFF 1. Lig ekibi Akhisarspor 26 transfer ile adeta gövde gösterisi yaptı!

TFF 1. Lig ekibi Akhisarspor’da transfer yasağını kaldırıp 26 takviye yapan yönetim, yeni futbolcuları ile Spor Toto Akhisar Belediye Stadı’nda gövde gösterisi yaptı.

Kulüp başkanı Evren Özbey, kardeşi Bişar Özbet ve Samet Süner’in katıldığı tören ile imzalar atıldı.

Futbolcular, Orhan Taşdelen, Yusuf Acer, Yusuf Cihat Çelik, Dzon Delarge, Mert Özyıldırım, Furkan Korkut, Muhammed Embiya Yıldırım, Serkan Sefil, Akwo Tarh Ayuk Taku, Paul Fadiala Keita, Nsima Peter, Fırat Yiğit Öztürk, Bekir Akın, Alya Toure, Kemal Cingirt, Enes Kimia, Adewole Raheem Lawal, Ramazan Emirhan Civelek, Mehmet Salih Yiğit, Semih Kaya, Alim Aykut Esgi, Cengiz Demir, Emircan Seçgin, Recep Kutun, İbrahim Sissoko, Yusuf Çataloluk imza töreninde yer aldı.

Rotman’ın Maaşına Tüm Takım Kuruldu

Kulüp Başkanı Evren Özbet, imza töreninde yoğun çabalar sonucunda transfer yasağını aştıklarını ve Akhisarspor’un geleceği için büyük hamleler yaptıklarını dile getirdi.

Takım olarak günü kurtarmak için transfer yapmadıklarını daha uzun süreli bir plan yaparak transferleri gerçekleştirdiklerini belirtti.

Hem Süper Lig kalitesinde olan oyuncuları hem de kulübü önceden tespit ettiğimiz yıllardır takip ettiğimiz genç oyuncuları Akhisarspor’a kazandırdıklarını söyledi. Bazı hamlelerin biraz eleştirilmiş olduğunu özellikle çok fazla transfer yapıldı diye eleştirildiklerini söyledi.

Fakat başkan sokakta bulduğu herkesi getirmediklerini söyledi. Çok ince bir çalışma yaptıklarını söyledi. Birçoğu Akhisar’da gelişmeye devam edeceğini söyledi.

Şu an için her mevkiye en az ikişer üçer tane oyuncu aldıklarını ve hepsinin de kaliteli olduğunu söyledi. Rotman’ın aldığı maaşa bütün takımı kurduklarını söyledi. Ali Kaan’dan ise 1 Milyon TL bonservis bedeli aldıklarını söyledi.

Akhisarspor TFF 1. Lig Durumu

Akhisarspor TFF 1. Lig’de 19 puan ile 14. Sırada yer alıyor. 18 takımın yer aldığı Akhisarspor küme düşme tehlikesinde. TFF 1. Lig’de şimdiye kadar 19 maça çıktı.

19 maçta 5 galibiyet, 4 beraberlik ve 10 yenilgi alan Akhisarspor çıktığı maçlarda yüzde 26,3 galibiyet olasılığı ile oynuyor ve 14. Sırada yer alıyor.