AKHİSARSPOR TAHTA AÇILACAK

Süper Lig’den düşmüş olduğu 2019 yazında son defa kadrosuna takviye yaptıktan sonrasında eski yabancılarına olan borçları sebebiyle FIFA’dan transfer yasağı getirilen yeşil-siyahlılar, o tarihten beri devamlı kan kaybetti.

Bu sürem öncesi as ekibinden 13 futbolcunun ayrılmış olduğu Akhisarspor’da ara aktarma döneminde Bjarnason, Rotman, Hadzic, Vrsajevic, Taha ve Musa Nizam da giderken, altyapıdan çıkan star adayı Ali Kaan Güneren ise 2 milyon TL bonservis bedeli karşılığı Ankaragücü kadrosuna dahil oldu.

Akhisarspor’da imza yetkilerini idare kurulu dışından elinde bulunduran Evren Özbey ve kardeşlerinin Ankaragücü kadrosuna dahil olan Ali Kaan’dan elde edilecek gelirle hafta başlangıcında yasağı kaldırarak minimum 10 takviye yapmaları bekleniyor.

HEDEFTE BİRÇOK OYUNCU VAR

Transferde Süper Lig deneyimli Kongolu forvet Dzon Delarge ve Nijeryalı orta saha oyuncusu Raheem Lawal’la daha ilkin anlaşan Akhisarspor, Nijeryalı forvet Peter Nsima ve Büyükşehir Belediyesi Erzurumspor’dan ayrılan Fildişi Sahilli kanat oyuncusu İbrahim Sissoko ile de neredeyse imza aşamasına geldi.

Başakşehir’den Gineli sağ kanat Alya Toure’yi deneyen Akhisar’ın sıralamasında Ankaraspor’un 24 yaşındaki Kamerunlu orta sahası Eric Ayuk, Beveren SC’den Paul Keita ile İstanbulspor’dan Kemal Issah, Ali Aytemur, Mehmet Çaylak ve Cihat Çelik de var.

Daha ilkin menajerlik meydana getiren Evren Özbey ve kardeşlerinin eylül ayından beri idare dışından imza yetkilerini ellerinde bulundurdukları kulübün mali sıkıntılar, ekibinin dağılması ve aktarma yasağı sebebiyle içerisinden geçmiş olduğu sıkıntılı günlerde göreve talip olan Hocaoğlu’nun yönetimi devraldığı takdirde eski Yunan golcüyü teknik patron olarak yuvaya döndüreceği belirtildi.

GEKAS TEKRAR GÜNDEMDE

Yunanistan ve Almanya’da birçok kulüpte top koşturduktan sonrasında 2012-13 ve 2014-15 sezonlarında Akhisar’da oynayan 40 yaşındaki Gekas, attığı gollerle küme düşmekten kurtarıp liderliğe kadar taşımış olduğu takımda taraftarın gönlüne taht kurmuştu.

Koronavirüs pandemisi sebebiyle hemen hemen kurultay zamanı belli olmayan Akhisarspor’da İsmail Hocaoğlu ve kadrosunun kulübün imza yetkilerini devralma talepleri geri çevrilmişti.

Transfer yasağını hafta başlangıcında kaldırıp antak kalma sağlamış olduğu isimlere lisans çıkarmaya çalışan Akhisarspor’da geçen sezondan beri toplam 19 futbolcu ayrılmış, en son takımın Ümit Milli Takım’da da forma giyen star talibi Ali Kaan Güneren, 2 milyon TL bonservis bedeli karşılığı Ankaragücü’ne satılmıştı.

Comments are closed.