AKHİSARSPOR SEZONUN İKİNCİ YARISINA KENDİ SAHASINDA BAŞLIYOR

Yeşil siyahlı takım Akhisarspor TFF 2. Lig’ de Beyaz grupta mücadele eden takım sezonun ilk yarısında ki performansı ile lig de 21 puan toplaya bilen takım 13. Sırada tamamladı.

İlk yarıda çıktıları 17 karşılaşmada 6 galibiyet, 3 beraberlik ve 8 mağlubiyet alan yeşil siyahlı takım Akhisarspor rakip filelere 20 gol kaydeden takım, kalesinde ise 24 gole engel olamamışlardı.

Sezonun ikinci yarısını ise 16 Ocak’ ta kendi sahasında Z. Kömürspor ile açacaklar. Lig de aynı puan da bulunana rakibi ile zorlu karşılaşmada alacakları 3 puan ile oldukça rahatlayacaklar.

AKHİSARSPOR’UN SEZONUN İKİNCİ YARISI LİGDE KALMA MÜCADELESİ İLE GEÇER

Sezonun ilk yarısında TFF 2. Lig’ de Beyaz grupta düşme hattının 3 puan üzerinde tamamlayan alan yeşil siyahlı takım Akhisarspor sezonun ikinci yarısında da aynı performansı göstererek lig de kalma savası içinde olacaklar.

TFF 2. Lig’ de ikinci yarının ilk maçında kendi sahasında aynı puanda bulundukları averaj ile üst sırada bulunana yeşil siyahlı takım Akhisarspor 14. Sıradaki Z. Kömürspor ile karşı karşıya gelecekler.

Sezonun ilk maçında açılış karşılaşmasında deplasmanda Z. Kömürspor’ u 1 – 0 mağlup eden yeşil siyahlı takım Akhisarspor kendi sahasında da mağlup ederek sezonun ikinci yarısına 3 puan ile başlamak istiyorlar.

Bütün karşılaşmaları zorlu olacak olan ikinci yarıda üst sıralarda ki takımları geçmeleri oldukça zor olacak.

DÜŞME HATTINDAKİ TAKIMLAR İLE İKİNCİ YARI ÇOK ZOR GEÇER

Sezonun ikinci yarısında düşme hattında yer alan takımlardan Tarsus İY, 1922 Konyaspor, Karacabey Bld ile kendi sahasında oynayacak olmanın avantajını iyi kullanması gereken yeşil siyahlı takım Akhisarspor bu karşılaşmalar dan alacakları 3 puan takımı lig de tutmaya yetecektir.

Yeşil siyahlı takım Akhisarspor’ un üstünde bulunana rakipleri ile de aradaki puan farkının çok fazla açık olmaması işlerini biraz daha kolaylaştırır durumda.

Pazarspor ve Kırşehir Bld ile sadece 1 puan fark bulunurken 5. Sırda ki Play – Off sırasında ki Isparta 32 ile de sadece 4 puan fark var.

Lig de üst sıralardan sadece Pendikspor ‘un 39 puan ile yarıştan koparken diğer takımlar arasında ki yakın puanları ile ligin ikinci yarısında ki gösterecekleri performanslar çok etkili olacak.

Yeşil siyahlı takım Akhisarspor üst üste kazanacakları 2 maç ile yukarı doğru çıka bilecekleri gibi alt sarıda ki rakipleri ile de aradaki puan farkı da bir o kadar düşük.

STOPER GÖKSU MUTLU İLE GALATASARAY İLGİLENİYOR

Yeşil siyahlı takım Akhisarspor’ un bu sezon savunmasında Stoper de görev alan 22 yaşındaki genç oyuncusu Göksu Mutlu ile sarı kırmızılı takım Galatasaray’ın yakında ilgilendiği de ortaya çıktı.

Kulübü Akhisarspor ile 2025 yılına kadar sözleşmesi olan 22 yaşındaki genç oyuncunun piyasa değeri ise 150 Bin Euro civarında.