Akhisarspor Sapanca Belediye Deplasmanında Tek Golle Güldü

Theofanis Gekas yönetiminde çıktığı 5 karşılaşmadan da galibiyetle ayrılamayan Akhisarspor, Sapanca Belediyespor’u deplasmanda 1-0 ile geçerek galibiyetle taşındı. Konuk ekibin tek golünü Oğuzcan Kesgin’den geldi.

İlk Yarı Sessiz Geçti

Son iki haftada biraz daha iyi futbol oynayarak iyi sinyaller veren Akhisarspor ilk galibiyetini almak için Sapanca Atatürk Stadında Sapanca Belediyespor’un konuğu oldu. Ev sahibi Sapanca Belediyespor sahaya şu 11 ile çıktı: Amaç Ulaş Bayram, Mehmet Uslu, Burak Koçer, Hüseyin Cankut Atasoy, Semih Ceylan, Muhammed Ergin, Umut Pusat, Egemen Pehlivan,Murat Erdemir, Tolga Arslan ve Baha Kısacık…

Konuk ekip Akhisarspor’da ise teknik direktör Theofanis Gekas; Halil Yeral, Furkan Korkut, Yusuf Acer, Göksu Mutlu, Turhan Kaya, Enes Tayfun, Yavuz Serkan Özbakan, Yusuf Kanal, Orçun Erten, Mert Çölbeyi ve Salih Yiğit on birini sahaya sürdü.

İki takımında gol yememek üzere savunma güvenliğini önde tuttuğu ve rakip yarı sahaya pek fazla geçmediği ilk yarıda tempo pek fazla yükselmedi. Özellikle ev sahibi Sapanca Belediyespor, oldukça kontrollü davrandı. Bu şekilde devam edince ilk yarıda gol sesi çıkmadı ve karşılaşmanın ilk devresi 0-0’lık eşitlik ile sonuçlandı.

Akhisarspor İkinci Yarıda Gelen Golle Güldü

İlk yarıda pek fazla pozisyona giremeyen ve rakip kaleye gidemeyen Akhisarspor’da teknik direktör Theofanis Gekas ikinci yarı başlarken bir oyuncu değişikliği yaparak karşılaşmaya müdahalede bulundu. 2002 doğumlu orta saha oyuncusu Yusuf Kanal oyundan alınırken  yerine 24 yaşındaki savunma oyuncusu Recep Kutun oyuna dahil olan isim oldu. İkinci yarıda da oyunun dengesi pek bozulmayınca iki tarafın teknik direktörü de oyuna yeniden müdahalede bulunma gereksinimi duydu.

Ev sahibi ekipte 2000 doğumlu orta saha oyuncusu Egemen Pehlivan kenara alınırken oyuna 2001 doğumlu forvet Talha Bulut dahil oldu. Konuk ekipteyse teknik direktör Theofanis Gekas iki hamle birden yaptı. Turhan Kaya yerini İbrahşm Karavuş’a bırakırken Mert Çölbeyi ise Oğuzcan Kesgin ile yer değiştirdi. Akhisarspor değişikliklerden yalnızca üç dakika sonra golü bulmayı başardı. Dakika 63’te oyuna giren 2001 doğumlu forvet Oğuzcan Kesgin, dakikalar 66’yı gösterirken Sapanca Belediyespor kalecisi Amaç Ulaş Bayram’ı mağlup ederek takımını 1-0 öne taşıdı.

Bu gol Oğuzcan Kesgin’in bu sezon Akhisarspor formasıyla attığı ilk gol oldu. Bu golden sonra beklediği baskıyı kuramayan Sapanca Belediyspor, üst üste değişikliklere imza attı. İlk olrak Muhammed Ergin ve Tolga Arslan kenara alınırken yerlerine Hüseyin Teker ve İsa Güler dahil oldu. Daha sonra Mehmet Uslu ve Umut Pusat kenara alınırken Vedat Saygı ve Ali Helvacı sahaya girdi. Ancak Sapanca aradığı golü bulamadı ve karşılaşma 1-0 Akhisarspor üstünlüğü ile tamamlandı.

İlk galibiyetini alan Akhisarspor puanını 7 yaparak 9. sıraya yükseldi. Sapanca ise 6 puanla 13. sırada kaldı.