Akhisarspor Kendi Sahasında Ümraniyespor İle Yenişemedi

Spot Toto 1. Lig’in 34. ve son haftasında Akhisarspor, 7 Mayıs Cuma günü kendi sahasında Ümraniyespor’u konuk etti. İki takım arasındaki bu mücadele karşılıklı atılan gollerle 1 – 1 berabere sona erdi. Konuk takım Ümraniyerspor’un golünü Yusuf Gültekin atarken, ev sahibi Akhisarspor’un golünü Bertuğ Bayar attı.

Bu sonuç ile birlikte deplasmanda oynadığı maçtan beraberlikle ayrılan teknik direktör Recep Uçar önderliğindeki Ümraniyespor, bu sezon 1. Lig’de 9. Beraberliğini almış oldu. Öte yandan kendi evinde oynadığı maçta rakibi ile berabere kalan teknik direktör Mustafa Ati Göksu yönetimindeki Akhisarspor ise bu sezon 1. Lig’de 6. Beraberliğini elde etmiş oldu.

Akhisarspor ve Ümraniyespor Maçının Detayları

Spot Toto 1. Lig’in 34. ve son haftasında Spor Toto Akhisar Belediye Stadı’nda Akhisarspor ile Ümraniyespor kozlarını paylaştı. Konuk takım Ümraniyespor, rakibi Akhisarspor karşısında Orkun Özdemir, Mustafa Er, Alim Öztürk, Murat Uslu, Hamza Hacıoğlu, Serkan Göksu, Muammer Taşkan, Mustafa Karagöz, Yunus Mertoğlu, Camara ve Yusuf Gültekin 11’i ile maça başladı.

Öte yandan ev sahibi Akhisarspor, rakibi Ümraniyespor karşısında Halil Yeral, Doğukan Nelik, İlke Nelik, Gökmen Aydoğdu, Furkan Korkut, Mert Özyıldırım, Raheem Lawal, Alya Troure, Çekdar Orhan, Delarge ve Bertuğ Bayar 11’i ile sahaya çıktı. Mücadelenin ilk yarısı hem ev sahibi Akhisarspor’Un hem de konuk takım Ümraniyespor’un yakalamış olduğu tehlikeli gol pozisyonlarına rağmen golsüz eşitlik ile 0 – 0 berabere sona erdi.

Maçın 67. Dakikasında konuk takım Ümraniyespor, Camara’nın asistinde Ysuf Gültekin’in golü ile karşılaşmada 1 – 0 öne geçen taraf oldu. Maçın 80. Dakikasında ise ev sahibi Akhisarspor, Delarge’nin asistinde Bertuğ Bayar’ın attığı gol ile karşılaşmada durumu 1 – 1 yaptı. Mücadelenin kalan dakikalarında başka gol olmayınca Akhisarspor, kendi sahasında konuk ettiği Ümraniyespor ile 1 – 1 berabere kaldı.

Akhisarspor ve Ümraniyespor’un Puan Durumu

Spot Toto 1. Lig’in 34. ve son haftasında oynanan maçta Akhisarspor, kendi evinde Ümraniyespor ile 1 – 1 berabere kaldı. Bu sonuç ile birlikte deplasmanda oynadığı maçtan 1 puan ile dönen Ümraniyespor, 1. Lig’de 51 puan ile 8. Sıraya yerleşti. Öte yandan kendi sahasında oynadığı maçtan 1 puan ile ayrılan ve küme düşmesi önceki maçlarda kesinleşen Akhisarspor, 1. Lig’de 30 puan ile 16. Sırada kalmış oldu.