Akhisarspor İçin Olumsuz Geçen Bir Yıl Oldu

2021 yılı boyunca Akhisarspor yılın başında önce ülkemizin 2. Seviyedeki ligi olan Spor Toto 1. Ligde yer almış ve 7 Mayıs itibari ile 16. Sırada yer aldı ve küme düştü. Küme düşmesinin ardından Akhisarspor 3. Lig seviyesindeki TFF 2. Lig Beyaz grupta yarışmaya başladı.

2021 yılı tamamlanırken ise Akhisarspor geride kalan 17 haftada 20 kez rakip fileleri havalandırırken kalesindeki 24 gole mâni olamadı. TFF 2. Lig Beyaz grup’ta sezonun ilk yarısında 6 galibiyet elde ederken 3 kez de sahadan beraberlik ile ayrıldı ve 8 maç ise mağlubiyet ile sonuçlandı. Gösterilen bu performans ile Akhisarspor 21 puan toplayabildi ve 13. Sırada yer alarak 2021 yılında bir kez küme düştü ve düşmüş olduğu bir alt ligde de şu ana kadar orta sırada yer alıyor.

Akhisarspor’un Yılın İlk Yarısındaki Spor Toto 1. Lig Performansı

2020 – 2021 sezonunun ikinci yarısında yani 2021 yılının ilk yarısında Akhisarspor Spor Toto 1. Ligde mücadele ediyordu.

Akhisarspor 2021 yılına Mesut Dilsöz ile başlamış ve teknik direktör Mesut Dilsöz yönetiminde 7 maça çıkmıştı. Bu 7 maçta Akhisarspor 2 galibiyet elde ederken 5 kez de sahadan mağlubiyet ile ayrılmıştı. Üst üste alınan 4 mağlubiyetlik serinin ardından ise Mesut Dilsöz’ün görevine son verilip teknik direktörlük koltuğu Fırat Gül’e emanet edildi.

7 maçta da teknik direktör Fırat Gül yönetiminde çıkan Akhisarspor bu maçlarda da 2 galibiyet elde edebildi ve 5 kez de mağlubiyet ile sahadan ayrıldı. 4 maçlık mağlubiyet serisine giren Akhisarspor’da tekrardan teknik direktör değişikliğine gidildi ve Fırat Gül’den boşalan teknik direktörlük koltuğuna Muhammet Yılmaz getirildi.

Teknik direktör Muhammet Yılmaz sezonun son kalan 4 maçında görev aldı ve bu 4 maçlık periyotta 1 galibiyet elde ederken 2 kez de beraberlik ile ayrıldı ve 1 maçtan ise mağlubiyet ile ayrıldı.

2021 yılında Spor Toto 1. Ligde 18 maça çıkan Akhisarspor 5 galibiyet 2 beraberlik ve 11 mağlubiyet elde etti. Bu maçlarda Akhisarspor 25 gol atma başarısı gösterirken 36 kez de kendi ağlarında gol gördü. Bu sonuçlar ışığında Akhisarspor 34 haftada 30 puan toplayabildi ve 16. Sırada yer alarak küme düştü.

Akhisarspor TFF 2. Lig Beyaz Grupta Sezonun İlk Yarısını Tamamladı

Akhisarspor yönetimi geçen sezonun son haftalarında iyi performans sergilemiş olan teknik direktör Muhammet Yılmaz göreve devam etti. Muhammet Yılmaz yönetiminde bu sezon Akhisarspor bir alt ligde yer almaya başladı. 17 maçta Muhammet Yılmaz’ın öğrencileri 6 galibiyet elde ederken 3 maçtan ise beraberlik ile ayrıldılar ve 8 kez de sahadan mağlup olarak ayrıldılar. Bu sezonun ilk yarısında 20 gol atarken 24 gole engel olmayı başaramadılar.

Akhisarspor imkanlar dahilinde devre arası transfer döneminde birkaç fırsat transferi ve yine birkaç kaliteli ayak ve lider oyuncu transferinde bulunabilirse başarılı olup eski günlerine geri dönmeyi başarabilir.