Akhisarspor Golde Sıkıntı Yaşadı

Bu sezon TFF 2.Lig Beyaz Grup mücadelesinde ne yazık ki istediği başarıyı gösteremeyen Akhisarspor, lige veda etmekten kurtulamadı ve Amatör Küme sınırına kadar geldi. Bununla birlikte takımın gelecek sezon vereceği mücadelede başarılı olabilmesi adına bu sezon neden başarısız olduğunu çok gerçekçi ve iyi bir şekilde tahlil etmesi gerekiyor. Yeşil Siyahlı takımın bu sezon gösterdiği başarısız performansta gol yollarında yaşadığı sıkıntılar oldukça dikkat çekici. Bu noktada gelecek sezona girilirken Manisa temsilcisinin hücum antrenmanlarını sıklaştırması gerektiği kesin.

Kısır Gol Yolları

Bu sezon TFF 2.Lig Beyaz Grup mücadelesinde bir türlü istediklerini sahaya yansıtamayan Akhisarspor, ligin ikinci yarısında oynadığı kritik müsabakalarda kaybettiği puanlar nedeniyle küme düşmekten kurtulamadı.

Yeşil Siyahlı takım adına bu küme düşme durumu aslında tahmin edilebilirdi ancak Akigo daha fazla puan toplayabileceği de birçok maç oynadı. Ancak takımın bu kritik maçlarda da sezon genelinde de yaşadığı sıkıntılara bakıldığında gole gitmek konusunda çok fazla problem yaşadığını dile getirmekte fayda var.

Zira geriye kalan sezona bir bakış atıldığında takımın birçok takımdan daha az gol yemiş olmasına rağmen küme düşmesindeki asıl problem gol atmak konusundaki sıkıntılarıydı. Bu sezon sadece 34 gol sevinci yaşayabilen Yeşil Siyahlı ekip, bu bağlamda ligin en kötü ekiplerinden biri oldu.

Ligde 31 gol atan Eskişehirspor’dan sonra en az gol atan takım olan Akhisarspor bu nedenle küme düşmekten kurtulamadı. Bununla birlikte pek tabii küme düşmüş olmanın tek sebebi de gol atamamak değildi.

Vazgeçilen Camia

Zira takımın yaşadığı maddi sıkıntılar nedeniyle kadrosu her geçen sezon daha da zayıflıyor ve bununla birlikte takım çok daha kötü bir noktaya gidiyor.

Bu bağlamda Akhisarspor’da taraftarlar dışında hemen hemen tüm paydaşların artık camiadan vazgeçtiğini dile getirmek yanlış olmaz. Yeşil Siyahlı ekip her geçen sene o kadar geriledi ki bu sıkıntıların çözülebilmesi artık neredeyse imkânsız hale gelmiş durumda.

Manisa temsilcisi adına artık işler hiç kolay olmayacak ve kuvvetle muhtemel takım Türk futbolunun değeri bilinmeyen kulüpleri arasına girecek. Daha birkaç sene öncesine kadar Türkiye Kupası ile Süper Kupa’yı müzesine götüren bir takım bir anda tarihin tozlu raflarına karışacak gibi görünüyor.

Tüm bunlardan sonra ya kulüp çok varlıklı bir yönetim kurulu tarafından yönetilecek ya da kulüp Amatör Küme’ye düştükten sonra başka bir isimle yeniden kurulacak. Öte yandan Yeni Spor yasası da düşünüldüğü zaman Manisalılar adına işler pek kolay olmayacak.

Akhisarspor’un bu kadar ciddi bir sıkıntı içerisine girmesi aslında ne kadar kötü yönetilen kulüplerden biri olduğunu da göstermiş oluyor. Avrupa mücadelesi vererek kasasını genişleten bir takım bir anda nasıl bu kadar ciddi bir kriz yaşayabilir gerçekten anlamak mümkün değil.