Akhisarspor Düşmeye 1 Adım Daha Yaklaştı

TFF 2. Lig Beyaz Grup’ta mücadelesini sürdüren teknik direktör Muhammet Yılmaz önderliğindeki Akhisarspor, kadar haftalarında sahaya çıkıyor.

Teknik direktör Muhammet Yılmaz ve öğrencileri, TFF 2. Lig 2021 – 2022 Sezonu’nun son 3 haftasına girilirken çok kritik bir pozisyonda yer alıyor.

Yeşil siyahlı takımımız an itibariyle TFF 2. Lig Beyaz Grup puan tablosunda 16’ncı basamakta bulunuyor. Küme düşme hattının üst sınırı olan bu basamakta çok kritik haftalara çıkacak olan yeşil siyahlı ekibimiz, geçtiğimiz hafta sonunda Kırklarelispor ile karşı karşıya geldi.

Spor Toto Akhisar Belediye Stadyumu’nda oynanan TFF 2. Lig Beyaz Grup 2021 – 2022 35’inci hafta karşılaşması iki takım için çok önemliydi.

Akhisarspor bu maçtan alacağı 3 puanla küme düşme potasından çıkma şansını elde edebilirdi. Öte yandan rakibimiz Kırklarelispor ise Spor Toto Akhisar Belediye Stadyumu’nda galip gelebilseydi kendini Spor Toto 1. Lig için oynanacak olan play off potasının içine atabilirdi.

İki Takım Da En Güçlü Kadrolarını Sahaya Sürdü

akhisarspor

Bütün hafta boyunca Kırklarelispor ile oynanacak 35’inci hafta müsabakasına hazırlanan teknik direktör Muhammet Yılmaz ve Akhisarspor, bu önemli karşılaşmada şu 11 ismi sahaya sürdüler:

3 – Cengiz Demir, 4 – Göksu Mutlu, 8 – Mert Özyıldırım, 10 – Cihat Çelik, 19 – Oğuzcan Kesgin, 27 – Gökmen Aydoğdu, 37 – Enes Tayfun, 45 – Halil Yeral, 47 – Yusuf Kanal, 77 – Kemal Cingirt, 88 – Recep Kutun

Diğer yandan TFF 2. Lig Beyaz Grup’ta play off potasını hedefleyen Kırklarelispor’da ise Spor Toto Akhisar Belediye Stadyumu’nda 11 çıkacak oyuncular şu şekilde belirlendiler:

1 – Mehmet Cinpir, 3 – Ömer Özdemir, 4 – Muhammet Yeşil, 7 – İslam İlkin, 9 – Yaser Hacımustafoğlu, 11 – Fehmi Güneş, 14 – Serhat Mermer, 38 – Ferhat Görgülü, 49 – Emre Keleşoğlu, 65 – Çağrı Ortakaya, 66 – Davut Babur

İki takımın teknik direktörü bu 22 oyuncuyu sahaya sürerek galibiyet için oynamak istediler. Buna karşın 90 dakika boyunca her iki takım için de hafta içi yapılan çalışmalar yeşil sahada karşılık bulmadılar.

Maçta kalitenin yerini mücadele alınca ne Akhisarspor ne de Kırklarelispor istediklerini sahaya yansıtamadı.

Akhisarspor Ateş Hattında Kaldı

Teknik direktör Muhammet Yılmaz’ın öğrencileri sezon başından beri yaşadıkları kalite ve bitiricilik sorununu Kırklarelispor karşısında 17 Nisan 2022 Pazar günü oynanan TFF 2. Lig Beyaz Grup 35’inci hafta maçında da yaşadılar.

Takımımız bu maçın ilk yarısında rakibiyle mücadelesini sürdürdü. Zaman zaman sertleşen iki takımdan 3 farklı oyuncu ilk yarıyı sarı kart görerek kapattı.

İlk yarının 0 – 0 bitmesinin ardından ikinci yarıya değişiklik yapmadan başlayan iki teknik direktörden ilki hamle yapanı yeşil siyahlı takımımızın teknik direktörü Muhammet Yılmaz oldu.

Sarı kartı bulunan Oğuzcan Kesgin yerine Mert Efe Çölbeyi’ni alan teknik direktörümüz, ilerleyen dakikalarda maçı kazanmak için 3 değişiklik daha yaptı.

Bora Yılmaz ve Serkan Özbakan’ı oyuna alan teknik heyet, 59’da oyuna giren Mert Efe Çölbeyi’ni 86’da oyundan alıp Serkan Sefil’i saha sürdü.

Bu değişikliklerin hiçbiri skoru değiştirmedi ve maç 0 – 0 sona erdi.