Akhisarspor Bir Kez Daha Küme Düştü

Bir dönem spor toto süper ligde de mücadele eden Akhisarspor çok başarılı sezonlarda yaşamayı başarmış ve müzesine kupa götürmeyi bile başarmıştır. Akhisarspor Ziraat Türkiye kupasında 2017 – 2018 sezonlarında kupanın sahibi olmayı başarırken 2018 – 2019 sezonunda ise Ziraat Türkiye Süper kupası maçında Bu kupayı da müzesine götürmeyi başardı. Akhisarspor bu başarılı çıkışına elde ettiği kupalara rağmen sadece birkaç yıl sonrasında TFF 2. Lig Beyaz Grupta mücadele etti ve bu 3. Lig aşamasında bile küme düşerek 4. Lig seviyesine geriledi.

2021 – 2022 Ahmet Çalık sezonuna teknik direktörlük koltuğunda Muhammet Yılmaz ile yola çıkmış ve sezonu da bir tek teknik direktör ile çalışarak tamamladı.

Muhammet Yılmaz Yönetiminde Akhisarspor ‘un İlk Devresi

Muhammet Yılmaz yönetiminde Akhisarspor sezonu galibiyet ile açtı. İkinci haftada mağlup olan Akhisarspor sonraki 2 haftada ise 1 galibiyet ve bir beraberlik elde etti. Takip eden 4 haftada ise Muhammet Yılmaz yönetimindeki Akhisarspor 4 kez mağlup oldu. Daha sonra üst üste ligin iddialı ekiplerinden Kırşehir Belediyespor ve Nazilli Belediyespor’u yendi ve önemli bir başarı elde etti. Sonraki hafta Ankara Demir ile karşılaşıp mağlup olurken Süper ligde bir dönem yer alan bir diğer takım Eskişehirspor ile karşı karşıya geldi ve galip geldi. Yükselme Play off larında yer alan Karacabey Belediyespor ile karşı karşıya geldi ve mağlup oldu. İddialı ekiplerden Şanlıurfaspor ile kendi evinde 2 – 2 berabere kaldı.  Sonraki hafta ise deplasmanda Kırklarelispor karşısında 5 – 1 gibi farklı bir skor ile mağlup oldu. TFF 2. Lig Beyaz grupta ligin ilk devresinin son iki maçında 1 galibiyet elde ederken 1 maçtan ise beraberlik ile ayrıldı ve ilk devre arasına ligin orta sıralarında 11. Sırada girdi.

Muhammet Yılmaz Yönetiminde Akhisarspor ’un İkinci Devresi

Sezonun ilk yarısında iki maçı yenilmeden tamamlayan Akhisarspor ligin ikinci yarısına da 2 maç üst üste berabere kalarak giriş yaptı ve 4 maç üst üste Akhisarspor yenilmedi. Sonraki dönemde ise Akhisarspor 6 maç üst üste mağlubiyet ile sahadan ayrıldı. Bu mağlubiyet serisi ile Akhisarspor küme düşme potasına hatta ligin neredeyse son sırasına kadar geriledi. Bu kötü gidiş sürerken 29. Haftada Kırşehir Belediyespor karşısında galip geldi. Nazilli Belediye karşısında mağlup olurken Ankara denir karşısında galip geldi ve inişli çıkışlı bir performans sergiledi.

Daha sonraki dönemde 3 maç üst üste mağlup oldu. Bu maçlardan Karacabey Belediye karşısında 0 – 6 skor ile mağlup olurken sonraki maçta Şanlıurfaspor deplasmanında 4 – 0 skor ile mağlup oldu. TFF 2. Lig Beyaz grupta son düzlükte 2 beraberlik alınırken ligin kapanış maçında mağlup oldu ve lige 3 puan fark ile veda etti.