Akhisarspor Bertuğ Bayar’ı Çok Arayacak

Futbolseverlerin on yıl önce Süper Lig’e yükselmesi sayesinde tanıdığı Akhisarspor; yıllar içerisinde birçok başarı elde etti. Bilhassa 2017 – 2018 sezonunda Türkiye Kupası’nın kazanılması çok ses getirdi. O dönem Akhisarspor’u Okan Buruk çalıştırıyordu. Akhisarspor; 2018 – 2019 sezonunun henüz başında Süper Kupa finalinde Galatasaray’ı penaltı vuruşları sonucunda mağlup ederek farklı bir başarıya daha imza attı.

Akhisarspor’un peri masalı tadında ilerleyen hikayesi 2018 – 2019 sezonunun sonunda sona erdi. Manisa temsilcisi; ligi son dört içerisinde tamamlayarak kendisini TFF 1.Lig’de buldu. Herkesin Süper Lig’de görmeye aşina olduğu Akhisarspor’un TFF 1.Lig’de çok durmayacağı ve yeniden ait olduğu yere döneceği söyleniyordu. Fakat, Akhisarspor; yapılan yanlış transferlerin ve kötü yönetimin bir sonucu olarak bir daha Süper Lig’e dönemedi. Hatta, bu kategoride de kalıcı olamadı. Kendisini bir anda 2.Lig’de buldu. Geçtiğimiz sezon 2.Lig’de yer aldı. Burada dahi tutunamayan Akhisarspor; önümüzdeki sezon 3.Lig Grup3’te mücadele edecek.

Akhisarspor

Bertuğ Bayar Takımdan Ayrıldı

Akhisarspor’un yalnızca dört sezonda Süper Lig’den 3.Lig’e gerilemesi; taraftarlarını ciddi bir hayal kırıklığına uğrattı. Geçtiğimiz günlerde kulübe bir kez daha kayyum atandı. Geçmiş yıllarda futbolcu olmadığı ortaya çıkan kişileri kulübe kazandıran ve bu işten komisyon aldığı tahmin edilen kişilerin Akhisarspor’u bu noktaya getirdiklerini ifade edebiliriz.

Yeşil siyahlı takım; yaşamış olduğu bu hızlı düşüşün bir sonucu olarak bazı futbolcularını da kaybetti. O isimlerin başında tahmin edebileceğiniz gibi Bertuğ Bayar geliyor. 26 yaşındaki futbolcu; uzun yıllar Akhisarspor’da forma giydikten sonra 2021 – 2022 sezonunun sonunda sözleşmesinin bitmesiyle beraber kulüpten ayrıldı. TFF 1.Lig’in popüler takımlarından birisi olarak dikkat çeken Altınordu’ya herhangi bir bonservis bedeli olmadan transfer oldu. Bertuğ Bayar; önümüzdeki sezon TFF 1.Lig’de kendisini gösterme şansına erişecek. Deneyimli golcünün Altınordu’da birçok maça ilk 11’de başlayacağı düşünülüyor.

Bertuğ Bayar Akhisarspor’da Güzel İşler Yaptı

Futbola Balkan Yeşilbağlarspor’da başlayan Bertuğ Bayar; kısa süre içerisinde üst seviyeye yükseldi. Bir dönem Hırvatistan’ın ünlü takımlarından Dinamo Zagreb’in altyapısında da top koşturdu. 2016 yılının Şubat ayında Akhisarspor U21 takımına transfer oldu. Ancak, ilk yıllarında çok fazla süre alamadı. Birçok kulüpte kiralık olarak forma giydi.

Bertuğ Bayar; 2019 – 2020 sezonunun başında Akhisarspor’un A takımına yükseldi. İlk sezonunda 15 maçta 541 dakika süre aldı. Söz konusu maçlarda üç gol atıp bir asist yapabildi. 2020 – 2021 sezonunda 27’si Süper Lig ve biri de Türkiye Kupası olmak üzere 28 resmi maça çıktı. Bu maçlarda sahada bin 15 dakika kaldı. O sezon toplam beş gole katkıda bulundu. 2021 – 2022 sezonu; oyuncunun kariyerinin belki de en iyi sezonu oldu. 27’si lig, ikisi de Türkiye Kupası olmak üzere toplam 29 maçta görev aldı. Sezonu 11 gol atarak tamamladı.