Akhisarspor Beraberliğe Abone Oldu

Türkiye Futbol Federasyonu 3. Lig 3. Grubun 8. Hafta mücadelesinde Siirt İl Özel İdare, sahasında Manisa temsilcisi Akhisarspor’u konuk etti. 90 dakikalık bölümde gol sesi çıkmayınca taraflar 0-0 berabere kaldı ve puanlar paylaşıldı. Akhisarspor ve Siirt İl Özel İdare bu sonuç ile bu sezon 6. beraberliklerini almış oldu.

Bu iki takım ligde en çok beraberlik alan takım konumunda bulunuyor. Ayrıca Siirt İl Özel İdare ligde galibiyet alamayan iki takımdan biri olma özelliğini de sürdürdü. Puanını 9 yapan Akhisarspor haftayı 11. sırada kapatırken Siirt İl Özel İdare 6 puanla 15. sırada yer aldı ve küme düşme hattından kurtulmuş oldu.

İlk Yarı Sessiz Geçildi

Hafta içi kupa mesaisini bay geçen iki takımın karşı karşıya geldiği müsabaka tempo açısından oldukça düşük başladı. İki takımında gol bulma açısından zorlandığı mücadele tamamen orta sahada top kapma savaşı şeklinde geçti ve ilk yarıda iki takımda birer sarı kart gördü.

Dakika 23’te Siirt İl Özel İdare’de 34 yaşındaki tecrübeli forvet Uğur Durmuş sarı kart görürken Akhisarspor’da ise 23 yaşındaki savunma oyuncusu Göksu Mutlu sarı kart gören bir diğer isim oldu. İki ekibinde rakip fileleri sarsmayı başaramadığı ilk yarı 0-0’lık eşitlikle sonuçlandı ve taraflar soyunma odasına berabere girdi.

Mücadelenin Sonunda Da Skor Değişmedi

İlk yarıda düşük tempo ve az pozisyonla geçilen mücadelede ikinci yarıda da değişen bir şey olmadı. Her iki takımda orta sahada boşta kalan toplar için canla başla mücadele etse de tehlikeli pozisyon yaratma konusundaki sıkıntılar sürdü. İki teknik adamında oyundan memnun olmaması nedeniyle yaptığı değişikliklerde temponun düşmesine yardımcı oldu. Son bölümde iki kalede de bazı ufak çaplı tehlikeler yaşansa da beklenen gol gelmedi. 90 dakika sonunda her iki takımında rakip fileleri sarsamaması sonucu mücadele 0-0 sona erdi ve Siirt Atatürk Stadyumu’nda puanlar paylaşıldı.

SİİRT İL ÖZEL İDARE: Mustafa Gürbüz, Ahmet Çukadar, Emre Çölgeçen, Evren Kilarci, Halil Gözel (Dk. 67 Emre Okur) Cafercan Aksu (Dk. 88 Sinan Turan) Caner Çolak (Dk. 81 Yunus Karakaya) Enis Gül, Mehmet Aslan (Dk. 81 Ali Taşdemir) Eser Akbaş, Uğur Durmuş (Dk. 67 Mehmetcan Yıldırım)

AKHİSARSPOR: Halil Yeral, Furkan Korkut, Görkem Aydoğdu (DK. 61 Turhan Kaya) Yusuf Acer, Göksu Mutlu, Enes Tayfun, Yavuz Serkan Özbakan (Dk. 77 Oğuzcan Kesgin) Yusuf Kanal (Dk. 61 Recep Kutun) Orçun Erten (Dk. 37 Bora Yılmaz) Mert Çölbeyi (Dk. 77 Bekir Akın) Salih Yiğit

SARI KARTLAR: Uğur Durmuş, Enis Gül, Evren Kilarcı (Siirt İl Özel İdare) Göksu Mutlu (Akhisarspor)

HAKEMLER: Sezer Yalçın, Halil Göktürk İmamoğlu, Murat Burak Kuş

STAT: Siirt Atatürk Stadyumu