Akhisar’ın Sporda Yüzü Gülmüyor

Bu sezon TFF 2.Lig Beyaz Grup’ta mücadele eden Akhisarspor küme düşme hattında, Türkiye Basketbol Ligi’nde mücadele eden Akhisar Belediye Basketbol takımı oynadığı 23 maçın 23’ünden de mağlup ayrılarak lige veda etmiş durumda. Akhisarlı taraftarlar hangi kanalı açıp bir Akhisar takımını desteklemek isteseler istekleri kelimenin tam anlamıyla burunlarından gelmeye devam ediyor.

Kötü Yöneticilik

Türkiye’nin en güzel kentlerinden biri olan Manisa’nın kendi küçük ancak yaptıkları büyük ilçesi Akhisar’da spora küskün insanların sayısı bir süre daha artacak gibi görünüyor.

Zira Akhisarlı taraftarların hiçbir istedikleri yolunda gitmiyor. Akhisar’ın en büyük markası olan Akhisarspor bundan 5 sene önce Ziraat Türkiye Kupası ve Süper Kupa’yı müzesine götürerek tarihi başarıya imza atmış bir kulüpken şimdi TFF 2.Lig Beyaz Grup’ta kümede kalma mücadelesi veriyor.

Oynadığı son maçta Nazilli Belediyespor karşısında varlık gösteremeyen Akhisar temsilcisi, sahadan 3-1 mağlup ayrılarak 1922 Konya’nın beraberlikle tamamladığı haftada çok büyük bir fırsatı kaçırdı. Bununla birlikte takımın tek tesellisi Konya temsilcisinin sahadan galibiyetle ayrılıp da farkı daha da açamamış olmasından başka bir şey değil.

İşin diğer tarafına bakıldığı zaman Akhisarspor Yönetiminden takımın durumuyla alakalı olarak herhangi bir açıklama da gelmiyor. Akhisarspor ile alakalı olarak risk analizi yapıldı mı takımın bir alt lige düşmesi durumunda nasıl bir politika izleyeceği belli mi gibi soruların tamamı yanıtsız bir şekilde cevaplanmayı bekliyor.

Yeşil Siyahlı ekip öyle bir halde ki sanki 11 farklı oyuncu bir araya gelip kendi adlarını da Akhisarspor koymuşlar ve sahaya çıkıyorlarmış gibi bir görüntü var. 5 sene önce 2 kupayı müzesine götürürken sıraya giren isimlerin şimdi bu kadar sırtlarını çevirebiliyor olmaları da Türk futbolunun gerçeği.

Galibiyetin Anlamı

İşin çok daha kötü olduğu bir diğer taraf ise erkek basketbol branşı. Bu sezon Türkiye Basketbol Ligi’nde mücadele eden Akhisar Belediye Basketbol takımı, oynadığı 23 maçın 23’ünden de mağlup ayrıldı ve takım küme düştü.

Basketbol tarafında işler daha da garip bir hal almış durumda. Yerel medyada çıkan haberlere bakıldığı zaman bu durumun sorgulandığı ancak yöneticilerin incir çekirdeğini dolduramayacak açıklamalar yaptığı görülüyor.

Takım içerisinde yabancı oyuncular oynamasına ve belirli sponsorlarla anlaşmaya varılmış olunmasına rağmen takımın en büyük sorunu bütçe olarak gösteriliyor. Bununla birlikte bir takımın sahaya çıktığı hiçbir müsabakayı kazanamamış olmasına dair duyulması gereken hicaba dair herhangi bir durum söz konusu değil.

Bir yöneticinin gerekirse cebinden para verip ara dönemde tek bir maç kazandıracak oyuncuyu takıma eklemesi gerekirdi. 12 sezondur mücadele ettiği ligde küme düşmeyi garantileyen Akhisar Belediye Basketbol takımıyla alakalı en büyük üzüntü takımın geriye kalan maçlarından da galip ayrılabilecek bir görüntüye sahip olmaması ve hiç kazanamadan sezon kapatması.