AKHİSAR ÖLÜM KALIM MÜCADELESİNE ÇIKIYOR

Türkiye Futbol Federasyonu birinci lig ekiplerinden küme düşmeme mücadelesi veren Akhisarspor Ligin son 2 haftasında alt sıralarda Ateş hattından uzaklaşmayı hedeflerken çok önemli bir karşılaşmaya çıkacak.

Gelecek 2 haftada oynayacağı mücadeleleri kazanıp Menemen Belediyespor’un puan kaybetmesini bekleyecek olan Akhisarspor Süper Lig’e çıkmayı hedefleyen favori ekiplerden biri olan Karadeniz temsilcisi Giresunspor ile ölüm kalım karşılaşmasına çıkacak. Türkiye’nin köklü kulüplerinden olan Akhisarspor Giresunspor karşısında alacağı galibiyetle in ardından küme düşme hattının üzerinde yer alan Menemen Belediyespor’un puan kaybetmesini bekleyecek.

2 GALİBİYET LİGDE TUTABİLİR

Akhisar Belediyespor’un 1 Mayıs 2021 tarihinde saat 16 00 da Türkiye Futbol Federasyonu 1.lig favori ekiplerinden biri olan Giresunspor ile oynayacağı mücadele Çotanak spor kompleksi’nde yapılacak. Spor Toto 1.lig den küme düşmesi kesinleşen Eskişehirspor ve Ankaraspor ekiplerinin 1 basamak üstünde 29 puanla 16 sırada yer alan Akhisarspor Giresunspor ile oynayacağı mücadeleden kesin olarak 3 puanı almayı hedeflerken kendisinden 1 basamak üzerinde 15. sırada 34 puanla bulunan Menemen Belediyespor ve 14 sırada Yine 34 puanla bulunan Adanaspor’un puan kaybı yapmasını bekleyecek. Akhisar Belediyespor oynayacağı Giresunspor mücadelesinden 3 puanla ayrılması ve rakiplere Adanaspor ve Menemen Belediyespor’un puan kaybetmesi durumunda büyük bir avantaj elde edecek.

Dün 34 hafta mücadelelerinde Akhisar Belediyespor evinde play-off iddiası kalmayan Ümraniyespor konuk ederken Menemen Belediyespor evinde şampiyonluk yarışını zirvesinde bulunan Adana demirspor’u bir başka rakibi olan Adanaspor ise yine şampiyonluk mücadelesi veren bir başka ekip olan samsunspor’u konuk edecek.

Akhisarspor’un gelecek 2 haftada galibiyet ile dönmesi ihtimalinde Spor Toto 1.lig de kalma ihtimali çok yüksek.

LİG PERFORMANSI

Sportoto 1.lig kapsamında oynamış olduğu 32 karşılaşmanın ardından 29 puanla 16 sırada kendine yer bulan Akhisarspor oynamış oldu 32 mücadelenin 8’inde sahadan 3 puanla ayrılırken 5 karşılaşmada rakibi ile yenişemedi Erek 1 puanı hanesine yazdırmış ve 19 karşılaşmada ise rakibine mağlup olmuştu.

Türk grup Akhisarspor rakip fileleri 35 kez havalandırdı başarısı gösterirken kalesinde görmüş olduğu 55 gole mani olamadı. Son 5 haftada oynamış olduğu mücadelelerden 3 mağlubiyet 1 beraberlik ve 1 galibiyet alan Akhisarspor Giresunspor mücadelesine 3 puan parolasıyla çıkacak.

Comments are closed.