Akhisar Belediyespor Ankara Demirspor Karşılaşmasında Yenemedi

TFF 2. Lig 2021 – 2022 sezonunun 12. haftasında Akhisar Belediyespor, Ankara Demirspor ile yeşil sahada mücadele etti. Takımımız, müsabakada hedeflediği sonucu elde edemedi. Maç sonucu Akhisar Belediyespor 0 – 1 Ankara Demirspor.

Yeşil Siyahlı futbolcular, deplasman mücadelesinde puan alamayarak haftayı kapattı. İşte Akhisar Belediyespor- Ankara Demirspor karşılaşmasına dair merak edilenler…

Akhisar Belediyespor, TFF 2. Lig’de gerçekleştirdiği on ikinci müsabakada Başkent deplasmanında mücadele etti. Yeşil Siyahlı ekibimiz, haftayı puansız kapattı.

Sahip olduğu 13 puan ile Kömürspor’un ardından 1 puan fark ile 14. sırada yer alan Akhisar Belediyespor, şimdiye dek rakip takımın kalesini 11 kez havalandırırken kendi ağlarının 13 kez sarsılmasına mani olamadı.

Akhisar Belediyespor – Ankara Demirspor Maçından Dakikalar…

Akhisar Belediyespor, Ankara Demirspor karşılaşması kapsamında Başkent deplasmanına konuk oldu. Kritik mücadelede ev sahibi ekip, dakika 30’da Alim Harlak ile ağları sarsarak öne geçti. İlk yarıda başka gol sesi gelmedi, ilk yarı sonucu Akhisar Belediyespor 0 – 1 Ankara Demirspor.

Yeşil Siyahlı sporcular, ikinci yarıda farklı gol pozisyonları yakalasa da bir türlü beklenen olmadı. İkinci yarıda gol gerçekleşmedi. Müsabaka Ankara temsilcisinin üstünlüğü ile sona erdi. Maç sonucu Akhisar Belediyespor 0 – 1 Ankara Demirspor.

Müsabakadan İlk 11’ler

Akhisar Belediyespor’un ilk 11 kadrosunda Göksu Mutlu, Yavuz Serkan Özbakan, Mert Özyıldırım, Bertuğ Bayar, Yusuf Cihat Çelik, İbrahim İçuz, Gökmen Aydoğdu, Yusuf Acer, Halil Yeral, Kemal Cingirt ve Mert Efe Çölbeyi yer aldı.

Ankara Demirspor ise yeşil sahada Hüseyin Eren Bektaş, Kamil İçer, Yusuf Akyel, Hasan Kaya, Ergin Keleş, Harun Aydın, Umut Pusat, Alim Harlak, Aykut Civelek, Rahmi Can Karadaş ve Oğuz Çalışkan ile mücadele etti.

Akhisar Belediyespor, TFF 2. Lig’de oynadığı son 5 müsabakada 3 mağlubiyet ve 2 galibiyet elde etti. Ankara Demirspor ise, sahip olduğu 17 puan ile Amed’in ardından 4. olarak konumlanmış durumda. Takımımız, ilerleyen maçlarında diledikleri sonucu elde etmek ve taraftarlara zafer sevinci yaşatmak üzere çok çalışıyor.