Akhisar Belediye Son Saniye’de Yıkıldı

Tükrkiye Erkekler Basketbol 1. Ligi’nin 13. Haftasında 1 Ocak Cuma günü Akhisar Belediye, kendi sahasında Samsunspor’u konuk etti. İki takım arasındaki bu mücadeleyi kaybeden taraf 88 – 90’lık skorla Akhisar Belediye oldu.

Bu sonuç ile birlikte baş antrenör Barış Altıngöz yönetimindeki Akhisar Belediye, bu sezon ligde 3. mağlubiyetini aldı ve 7 maçlık galibiyet sona ermiş oldu. Öte yandan deplasmanda galibiyet ile ayrılan baş antrenör Oğulcan Sanca önderliğindeki Samsunspor ise ligde üst üste ikinci, toplamda ise 8. galibiyetini aldı.  

Maçın Detayları

Türkkiye Erkekler Basketbol 1. Ligi’nin 13. Haftasının açılış maçında Akhisar Belediye Spor Salonu’nda oynanan mücadelede Akhisar Belediye ve Samsunspor kozlarını paylaştı. Hem Franklin, Deniz, İlker, Fatih, Berkay beşi ile başlayan Akhisar Belediye hem de Can, Dukes, Fatih, Soares, Uğur Can beşi ile başlayan Samsunspor, maçın ilk çeyreğinde sayı bulmakta zolandılar.

Hücum organizasyonlarının daha çok olumsuz sonuçlanması geçen birinci periyotu Samsunspor, 27 – 24 önde bitirdi. Maçın ikinci çeyreğine ise hızlı başlayan taraf Akhisar Belediye oldu.

Fakat çeyreğin son dakikalarında üstünlüğü yeniden ele geçiren Samsunspor, ilk yarıyı 50 – 46 önde tamamladı. Üçüncü çeyretede genel olarak Samsunspor’un üstünlüğü ile geçti ve konuk ekip, üçüncü periyotuda 62 – 57 önde kapattı. Maçın dördüncü ve son çeyreği oldukça çekişmeli geçti. İki tarafında bulduğu karşılıklık sayılar neticesinde maçın son 16 saniyesine 88 – 88 beraberlik ile girildi.

Son hücumu yapan Samsunspor, attığı turnike ile maçta bir kez daha öne geçti hem de maçı 90 – 88 kazandı. 

Sayı Dağılımı

Tükrkiye Erkekler Basketbol 1. Ligi’nin 13. Haftasında 1 Ocak Cuma günü Akhisar Belediye, kendi sahasında Samsunspor’u konuk etti. İki takım arasındaki bu mücadeleyi kaybeden taraf 88 – 90’lık skorla Akhisar Belediye oldu.

Tükrkiye Erkekler Basketbol 1. Ligi’nin 13. Haftasında oynanan maçta Akhisar Belediye, Samsunspor’a son saniyede yediği basket ile 88 – 90 mağlup oldu. İki takım oyuncularının sayı dağılımı ise şöyle oldu: Akhisar Belediye’de Troy Franklin Jr 27, Doğukan Şanlı 13,

Can Urşan 3, Alihan Deniz 15, Ahmet İlker 11, Fatih Kızılca 6, Berkay Kansu 6 ve Gökhan Akkoyun 7 sayı atarken; Samsunspor’da Kahlil Dukes 23, Ahmet Fatih Cantitiz 10, Can Özcan 9, Berkay Sinirlioğlu 7, Timothy Soares 16, Mert Ali Sert 6, Uğur Can Aksoy 8, Önder Atun 2 ve Tayfun Erülkü 9 sayı attı.