Akhisar Belediye Basketbol da Dipte

Manisa’nın güzide ilçesi Akhisar’da yaşayan sporseverler 2021/2022 sezonunda spora tamamen küsseler onlara kimse bir şey diyemez. Kentin en büyük markası olan ve TFF 2.Lig Beyaz Grup’ta mücadele eden Akhisarspor oynadığı son maçlardan aldığı başarısız sonuçlarla birlikte küme düşme hattına tekrardan gerilerken, basketbol tarafında kenti temsil eden Akhisar Belediye Basketbol takımı da oynadığı 22 maçın tamamından mağlup ayrılarak büyük bir hezimet yarattı.

Siftah Yok

Bu sezon Akhisarlı sporseverler adına tam olarak bir felaket olarak geçiyor. Manisa’nın güzide ilçesinin spora meraklı vatandaşları kendilerini temsil eden hangi kulübün maçını izleseler maçın sonunda üzüntüye kapılmaktan kurtulamıyorlar.

Futbol tarafında TFF 2.Lig Beyaz Grup’a kadar gerileyen Akhisarspor maddi sıkıntılar nedeniyle genç ve kısıtlı bir kadroyla mücadele ediyor. Ancak takım oynadığı son maçlarda aldığı başarısız sonuçlar nedeniyle ligin küme düşme hattına tekrardan geriledi ve buradan çıkış için geriye kalan tüm maçlarda en iyi sonuçları alması gerekiyor.

Futbol tarafında aradığını bulamayan Akhisarlı sporseverleri basketbol tarafında ise çok daha kötü bir tablo karşılıyor. Türkiye Basketbol Ligi’nde mücadele eden Akhisar Belediye Spor 16 takımın yer aldığı ligde 16’ıncı sırada yer alıyor.

Bu duruma futbol tarafından alışkın olduğunu düşünen Akhisarlı taraftarları çok daha can sıkıcı bir sürpriz bekliyor. Zira Yeşil Siyahlı renklerin basketbol temsilcisi, ligde oynadığı 22 maçın tamamında sahadan mağlup ayrıldı ve bu bağlamda bir rekora gidiyor. Bir sıra üstte yer alan Final Spor’un dahi 8 galibiyetinin olduğu ligde Ege temsilcisi oynadığı tek bir maçtan dahi galip ayrılamayarak Akhisarlı taraftarları üzüntüye ve utanca boğmuş durumdalar.

Hocanın Sağlık Sorunları

Akhisar Belediye Spor takımının bu kötü durumundan olumsuz etkilenen tek paydaş taraftarlar da değil. Öyle ki takımın sezon içerisinde çalıştığı koçlardan biri olan Cengiz Karadağ Ocak ayında oynanan Bornova Belediyesi Karşıyaka maçında kalp krizi geçirmişti.

Misli.com Türkiye Basketbol Ligi’nin 16’ıncı haftasında oynanan maçta İzmir temsilcisine konuk olan Akhisar Belediye Spor zaten hiçbir maçı kazanamamış olmanın üzüntüsüyle sahaya çıkarken Cengiz Hoca’nın yürekleri ağza getiren rahatsızlığı takımın dengesini tamamen bozmuştu.

22 Ocak tarihinde oynanan maçta ikinci çeyreğin bitmesine 5 dakikadan az bir süre kala kalp krizi geçirerek yere yığılan Cengiz Karadağ bilincini kaybetmiş ve ilk müdahale Bornova Belediyesi’nin sağlık ekipleri tarafından yapılmıştı.

Neyse ki eski koç sağlığına kavuştu ancak Akhisarspor bu süreçten oldukça olumsuz etkilendi. İyi bir kadroya sahip olmadığı aldığı sonuçlar kadar oynadığı oyundan da anlaşılan Yeşil Siyahlı ekip, ligde geriye kalan 3 maçından 1’inde galip gelmeyi hedefleyecek.

19 Mart Cumartesi günü Sigortam.net ekibiyle karşı karşıya gelecek olan Akhisar Belediye Spor, 27 Mart Pazar günü kendi sahasında Fethiye Belediye Basketbol Kulübü’nü konuk edecek.

Ligdeki son maçını Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin sahasında oynayacak olan Ege temsilcisi, derbiden sonra Türkiye Basketbol Ligi’ne veda edecek.

Dipten Çık

Günümüzde mobil cihazlar ve mobil hat herkesçe kullanıldığı için ve bu cihazlar 7/24 yanımızda taşındığı için bu şekilde bildirim almak isteyen birçok oyuncu bulunmaktadır. Oyuncuların talebi doğrultusunda SMS ile firma tarafından bilgilendirilmektedir. Casino Metropol yeni giriş adresi ile alakalı bilgiyi de oyuncu SMS talebinde bulunmuşsa SMS yoluyla oyuncuya iletilmektedir. Yeni oyunlar, bonus kampanyaları, turnuva seçenekleri gibi daha birçok bilgi oyuncuya bu yolla iletilmektedir.