2020 – 2021 Sezonunda Akhisar’ın Performansı

Spor Toto 1. Lig’in 2020 – 2021 sezonunu 16. sırada bitiren takım Akhisarspor oldu. Sezonun özellikle ortalarında arka arkaya mağlubiyetler alarak çöküşe geçen teknik direktör Mustafa Ati Göksu yönetimindeki Akhisarspor, sezon sonunda 1. Lig’e veda eden 3 takımdan 1’i olmuş oldu.

Sezon boyunca oynamış olduğu 34 maçta 8 galibiyet, 6 beraberlik ve 20 mağlubiyet alan Akhisarspor, toplamda 30 puan topladı. İç sahada oynadığı 17 maçta 5 galibiyet, 5 beraberlik ve 7 mağlubiyet alarak 20 puan; dış sahada oynadığı 17 maçta ise 3 galibiyet, 1 beraberlik ve 13 mağlubiyet alarak 10 puan aldı. Öte yandan 34 maçta rakip kalelere 36 gol atmayı başaran Akhisarspor, kendi kalesinde 59 gol gördü.

Sezon genelinde Akhisarspor’un yaptığı flaş transferler İbrahim Sissoko, Raheem Lawal, Nsima Peter, Dzon Delarge ve Paul Keita olmuştu. Öte yandan Sokol Cikalleshi, Ali Kaan Güneren, Alperen Babacan, Tolga Ünlü ve Uğur Kuru, takımda yaşanan flaş ayrılıklar olmuştu.

Akhisarsporlu Oyuncuların Performasnları

Spor Toto 1. Lig’de sezonu 16. olarak bitiren teknik direktör Mustafa Ati Göksu yönetimindeki Akhisarspor, 2020 – 2021 sezonunu şu kadro ile tamamladı: Lukac, Halil Yeral, Emircan Seçgin, Batuhan Ataç, Kimia, Kadir Keleş, Göksu Mutlu, Doğukan Nelik, Semih Görer, Gökmen Aydoğdu, Berat Pınar, Orhan Taşdelen, Furkan Korkut, İlke Nelik, Kemal Cingirt, Turhan Kaya, Recep Kutun, Cengiz Demir, Ramazan Civelek, Yusuf Acer, Çekdar Orhan, Onurcan Güler, Yusuf Cihat Çelik, Mert Özyıldırım, Ali Adıgüzel, Toure, Sissoko, Keita, Lawal, Yavuz Özbakan, İbrahim Karavuş, Muhammed Yıldırım, Enes Tayfun, Mehmet Yiğit, Alim Aykut Esgi, Bertuğ Bayar, Delarge, Ayuk, Peter, Oğuzcan Kesgin ve Serkan Sefil.

Akhisarspor’da Skora Katkı Yapan İsimler

Spor Toto 1. Lig’in 2020 – 2021 sezonunda Akhisarspor’da en çok gol atan futbolcular şöyle oldu: Dzon Delarge 5 gol, Çekdar Orhan 5 gol, İrfan Hadzic 5 gol, Onurcan Güler 4 gol ve Bertuğ Bayar 4 gol atan futbolcular oldular. Öte yandan Akhisarspor’un en çok asist yapan futbolcuları ise 6 asist ile Dzon Delarge, 4 assit ile Avdija Vrsajevic, 3 asist ile Çekdar Orhan, 3 asist ile Nsima Peter ve 2 asist ile Mert Efe Çölbeyi oldu.