2. Lig’de Neler Oluyor Durumlar Ve Takımlar

TFF 2. Lig, bilindiği üzere Kırmızı Grup ve Beyaz Grup olarak iki gruba ayrılmaktadır. Oldukça zorlu maçların oynandığı, tecrübeli futbolcuların bulunduğu, kendini ispat etmek ve adını duyurmak adına hep kazanmayı düşünen teknik direktörlerin rol aldığı ve çılgın taraftar gruplarının bulunduğu bir arenadır. Türkiye’nin hemen hemen tüm bölgelerinden takımların bulunduğu bu ligde maçlar son derece çetin geçmektedir. Her sezon ayrı bir rekabete, heyecan içeren maçlara ve duygusal sonlara sahne olmaktadır.

Sezon öncesi yapılan kura usulüne göre grupların belli olduğu 2. Ligde bu sezon Beyaz Grupta 19 takım yer alırken Kırmızı Grupta ise 20 takım yer almaktadır. Bu da demek oluyor ki Kırmızı Grupta her hafta 10 maç oynanacak. Beyaz Grupta ise her hafta 1 takım BAY geçecek ve haftada 9 müsabaka oynanacak. Her iki grupta ligi birinci sırada tamamlayan takımlar doğrudan TFF 1. lige çıkarken, yine her iki gruptaki 2. 3. 4. ve 5. sırayı alan takımlar play off usulüne göre müsabaka oynarlar. bu müsabakanın galibi ise 1. Lige çıkan 3. takım olur. Her iki grubun son 4 sırasında yer alan takımlar ise doğrudan 3. Lige düşer.

İçindekiler
  1. 2. Lig Kırmızı Grupta Son Durum
  2. 2. Lig Beyaz Grupta Son Durum
  3.  
  4.  

2. Lig Kırmızı Grupta Son Durum

TFF 2. Lig Kırmızı Grupta 2022-23 sezonu son derece çekişmeli mücadelelere sahne oluyor. Özellikle ilk 5 maçında 5 galibiyet alarak en yakın rakibinin 4 puan önünde lider olan İskenderunspor, gerek oynadığı oyun gerekse aldığı net galibiyetlerle Kırmızı Grubun en formda takımı olarak göze çarpıyor. Karacabey Belediyespor da  3 galibiyet ve 2 beraberlikle adından söz ettiren bir diğer takım olarak dikkat çekiyor. Serik Belediye, Kocaelispor ve Bucaspor ise 9’ar puanla ilk 5 içerisinde yer alan diğer takımlar.

Grubu alt sıraları bir hayli karışık durumda. İlk 5 maçlar sonucunda 1 puana sahip olan Pazarspor sonuncu sırada yer alırken, 2 puanlı Adıyaman, 3’er puanlı Kırşehir ve Uşakspor da düşme hattında bulunuyor. Alt sıralardaki takımların puanları birbirine oldukça yakın olduğu için bu sıralama her hafta değişebilir.

2. Lig Beyaz Grupta Son Durum

Beyaz Grupta oynanan maçlar da oldukça çekişmeli sonuçlara sahne oluyor. Ligin şu anki lideri 12 puanlı Menemenspor. 10 puana sahip Düzcespor, Çorumspor ve Erzincanspor’u 9 puan ile Şanlıurfaspor ve Batman Petrolspor takip ediyor. Ligde takımların puanları birbirine oldukça yakın ilerliyor. Bu da ligin kalitesini olumlu yönde etkilerken seyir zevkini de artırıyor.

Grubun alt sıralarındaki takımlardan Bayburtspor henüz puanla tanışamadı ve son sıraya demir atmış durumda. Şaşırtıcı bir şekilde Sivas Belediyespor’un ise 2 puanı var. Hemen üzerindeki Nazilli Belediye ve İnegölspor ise 3’er puanla düşme hattında bulunan diğer takımlar olarak yer alıyor.