Ömer Bayram Akhisarspor Tarihinde

Akhisarspor; tarihinin belki de en kötü günlerini yaşıyor. Yeşil siyahlı takım; yalnızca dört sezon önce Süper Lig’de mücadele ederken 2022 – 2023 sezonunda 3.Lig Grup3’te yer alacak. Ege temsilcisinin işi bir hayli zor! Her şeyden önce, çok uzun süreden bu yana transfer yasağının olduğunu ifade etmeliyiz. Akhisarspor; önümüzdeki sezon için transfer yapamayacak. Ayrıca, sözleşmesi sezon sonunda sona eren futbolcularını da elinde tutamadığını ifade etmek gerekir. 

Akhisarspor; Süper Lig’de yer aldığı sezonlarda çok iyi işler yaptı. Birçok futbolcunun tanınmasını sağladı. Hatta, söz konusu futbolcuların üç büyüklere transfer olmasına da vesile oldu. O oyunculardan birisi de Ömer Bayram! Gelin, hep birlikte Ömer Bayram’ın Akhisarspor macerasına yakından bakalım! 

Deneyimli Oyuncu 2012 Yılında Türkiye’ye Geldi

Ömer Bayram; 27 Temmuz 1991 tarihinde Hollanda’nın Breda şehrinde dünyaya gelmiştir. 1.75 boyundaki oyuncu; başta sol bek olmak üzere orta saha sol ve merkez orta saha pozisyonlarında da forma giyebiliyor. Ömer Bayram; futbola doğduğu şehrin kulüplerinden birisi olan PCP Breda takımında başladı. Ardından, Baronie Breda ve NAC Breda formalarını giydi. Ömer Bayram; 2009 – 2010 sezonunun başında NAC Breda’da A takıma yükseldi. 

Ömer Bayram’ın Hollanda macerası kısa sürdü. NAC Breda kulübünde üç sezonda 43 maça çıktı. Söz konusu maçlarda beş gol atıp üç asist yaptı. 1 Temmuz 2012 tarihinde 350 bin Euro karşılığında NAC Breda’dan Kayserispor’a transfer oldu. Sarı kırmızılı kulüpte kendisini ispatlamayı başardı. Kayserispor’da dört sezon boyunca 122 maça çıktı. Bu maçlarda beş gol atıp 19 asist yaptı. Hatta, sol bekte gösterdiği performans ile milli takıma yükselmeyi başardı. 

Ömer Bayram; 2016 yılının Temmuz ayında Kayserispor’dan bedelsiz bir şekilde Akhisarspor’a transfer oldu. 

Ömer Bayram Akhisarspor’da Güzel İşler Yaptı

1991 doğumlu futbolcu; Akhisarspor’da beklenenden daha iyi işler yaptı. 2016 – 2017 sezonunda 30’u Süper Lig ve biri de Türkiye Kupası olmak üzere toplam 31 maçta forma şansı buldu. Söz konusu maçlarda sahada 2 bin 423 dakika kaldı. Sezonu sol bekte sergilemiş olduğu güzel performansın yanı sıra üç asist ile tamamladı. 

Deneyimli oyuncu; 2017 – 2018 sezonunda kariyerinin belki de en iyi dönemini yaşadı. 29’u Süper Lig ve yedisi de Türkiye Kupası olmak üzere toplam 36 maçta forma şansı buldu. Söz konusu maçlarda sahada 3 bin 94 dakika kaldı. Bir gol atıp dört asist yapmayı başardı. Takımının o sezonda Türkiye Kupası’nı kazanmasına büyük katkıda bulundu. 

1991 Doğumlu Futbolcu 2018 Yılında Akhisarspor’dan Ayrıldı

Ömer Bayram; 31 Ağustos 2018 tarihinde transferin son gününde Akhisarspor’dan ayrılarak Galatasaray’a transfer oldu. Akhisarspor; bu transfer sayesinde kasasına 400 bin Euro sokmuş oldu. Başarılı Ömer Bayram, halen daha Galatasaray forması giyiyor. 

Comments are closed.