Eski Akhisarspor Teknik Direktörü Okan Buruk Önümüzdeki Sezon Galatasaray’ı Çalıştıracak

Önümüzdeki sezon 3.Lig’de mücadele etmeye hazırlanan Akhisarspor; yalnızca dört yıl önce Süper Lig’de yer alıyordu. Kısa süre içerisinde inanılması güç bir düşüş yaşayan kulübün en önemli sıkıntısı transfer yasağı!

Akhisarspor; FIFA’nın vermiş olduğu transfer yasağı cezası yüzünden 2022 – 2023 sezonuna dış transfer yapamadan başlayacak. Geçmiş yıllarda kadrosunda Oumar Niasse ve Ömer Bayram gibi isimleri barındıran Akhisarspor’un içerisinde bulunduğu durum diğer kulüpler için ibret olmalı! Gelin, Akhisarspor’a en güzel günlerini yaşatan Okan Buruk hakkında bilgi verelim!

Okan Buruk Akhisarspor’da Güzel İşler Yaptı

Okan Buruk; Akhisarspor teknik direktörü olmadan evvel farklı Süper Lig kulüplerinde çalışmıştı. Her gittiği kulüpte başarılı olması dikkat çekiciydi. Geleceğin en iyi teknik adamlarından birisi olarak gösteriliyordu. Okan Buruk; 2017 – 2018 sezonunda Akhisarspor’u çalıştırdı. Yeşil siyahlı takıma Türkiye Kupası zaferi yaşattı. Zafere giden yolda Galatasaray’ı ve Fenerbahçe’yi elemesi takdir topladı.

Okan Buruk; 2018 – 2019 sezonu öncesinde Akhisarspor’daki görevinden ayrıldı. Bu durum; Manisa ekibi için sonun başlangıcı olarak gösterildi. Akhisarspor; her ne kadar 2018 – 2019 sezonuna Süper Kupa zaferi ile başlamış olsa da devamını getiremedi. Ligi oldukça kötü bir yerde bitirdi. Hatta, son üç içerisinde yer alarak küme düştü. Bu durum; yıllardan bu yana Süper Lig’de mücadele eden ve düşük bütçesiyle büyük başarılara imza atan Akhisarspor için yolun sonu anlamına geliyordu.

Okan Buruk; Akhisarspor’u çalıştırdığı sırada elde ettiği başarılar sayesinde kariyerine farklı bir yön verdi. Uzun süre Medipol Başakşehir kulübünü çalıştırdı. Hatta, bu kulüp ile 2019 – 2020 sezonunda Süper Lig şampiyonu oldu. Genç teknik adam; Fatih Terim ve Şenol Güneş gibi isimlerin görev yaptığı ligde şampiyonluk yaşayarak farklı birisi olduğunu ispat etti.

Okan Buruk Önümüzdeki Sezon Galatasaray’ı Çalıştıracak

Okan Buruk; yıllardan bu yana Galatasaray’ı çalıştırmak istiyordu. Kendisini Galatasaray teknik direktörü olarak hayal ediyordu. Sarı kırmızılı takım; 2021 – 2022 sezonunu tarif edilemeyecek kadar ciddi bir başarısızlık ile sonlandırdı. Fatih Terim ile başlanan sezona kimsenin tanımadığı İspanyol teknik direktör Domenec Torrent ile devam edildi. Torrent de çok ciddi bir hayal kırıklığı oldu.

Burak Elmas ve ekibinin görevden ayrılmasının ardından Galatasaray’ın yeni başkanı olmaya hak kazanan Dursun Özbek; gönlündeki teknik direktörün Okan Buruk olduğunu ifade ediyordu. Geçtiğimiz ay Galatasaray ile sözleşme imzalayan Okan Buruk; hırsı ve isteği ile dikkat çekti. Sarı kırmızılı takımda başarılı olmayı herkesten çok istediğini belli ediyordu.

Okan Buruk’un önümüzdeki sezon işinin zor olduğunu söylemek mümkün! Abdullah Avcı’nın çalıştırdığı son şampiyon Trabzonspor, Jorge Jesus ile özleme son vermek isteyen Fenerbahçe ve Valerien Ismael ile sürpriz yapmayı hedefleyen Beşiktaş ile mücadele etmesi gerekiyor.

Comments are closed.