Akhisarspor’un Yol Arkadaşları

Bu sezon TFF 2.Lig Beyaz Grup mücadelesinde çok başarısız olan Akhisarspor, bu başarısızlığının bedelini aynı zamanda Amatör Küme sınırı olan TFF 3.Lig’e düşerek ödemek zorunda kaldı. Yeşil Siyahlı ekip gelecek sezon profesyonel anlamda en altta olan ligde mücadele etmek zorunda olacak ve bu durumdan kaynaklı olarak taraftarlarını da üzmeye devam edecek. Bununla birlikte kendisini bu noktalara kadar sürükleyen maddi sıkıntıların hesabını bir türlü soramayan Manisa temsilcisi, bu sıkıntılı yolda tek başına da yürümüyor.

Ortak Kader

Bu sezon TFF 2.Lig Beyaz Grup mücadelesinde net bir şekilde başarısız olan Akhisarspor adına artık gelecek sezon profesyonel anlamda oynanan futbolun son sezonu dahi olabilir. Zira takım gelecek sezon TFF 3.Lig’de mücadele edecek ve bu lig profesyonel anlamda en alt sırada yer alıyor.

Bununla birlikte Akigo’yu bu duruma getiren sebepler hemen hemen herkes tarafından bir şekilde biliniyor. Başarıyı yönetmek konusunda ciddi bir kriz yaşayan Manisa temsilcisi her sene çok daha fazla borçlandı ve bu durum takımın borçlarını ödeyemez bir hale gelmesine neden oldu.

Öte yandan takımın gelecek sezon gelirleri daha da daralacak ve bu durum takımın bir kez daha küme düşmesine neden olabilir. Ancak iyi midir kötü müdür bilinmez Akhisarspor bu yolda tek başına da yürümeyecek.

Zira Eskişehirspor da benzer sıkıntılardan geçiyor. Nitekim yine TFF 2.Lig Beyaz Grup’ta yer alan Eskişehir temsilcisi de Akhisarspor gibi gelecek sezon TFF 3.Lig’de mücadele etmek zorunda kalan takımlardan biri.

Üst liglerde küme düşen takımların da hem Akhisarspor hem de Eskişehirspor ile aynı sıkıntıları yaşayacakları yolda yürüdüklerini ifade etmek gerekiyor.

Aynı Yolda Yürüyenler

TFF 1.Lig’de şampiyonluk mücadelesi iddiasıyla başladığı 2021/2022 sezonunda küme düşmekten kurtulamayan Bursaspor, tıpkı Eskişehirspor gibi çok ciddi bir borç yükünün içerisinde ve takımın geleceği gerçekten çok karanlık görünüyor.

Hakeza Kocaelispor için de durum pek farklı değil. Yeşil Siyahlı ekip de aynı şekilde yola çıktı ve çıktığı yolda tıpkı Bursaspor gibi çok büyük bir hayal kırıklığı yaşamaktan kurtulamadı. Bu kadar köklü kulüpler bu kadar ciddi sıkıntılar yaşayınca da hayal kırıklığı ister istemez büyüyor.

Bununla birlikte gelecek senelerde bu şekilde birçok takımın eriyeceği de kolaylıkla tahmin ediliyor. Ülkenin maddi durumuyla da alakalı olan bu süreçlerde kuvvetle muhtemel birçok takım geçmişte etki bırakmış olsalar da yeni nesiller onları ancak tarihin tozlu raflarında görebilecekler.

Bu takımların bazılarının Türkiye Kupası’nı müzesine götürdüklerini, Bursaspor’un Süper Lig’de şampiyonluk yaşadığını ve bu süreçlerin tamamını da çok kısa bir süreç önce yaşadıklarını hatırlatmakta fayda var.

Zaten biraz da her şeyin bu kadar kısa sürede gerçekleşmiş olması bu takımlar adına sıkıntının büyümesini sağlıyor demekte herhangi bir beis yok.

Comments are closed.