Akhisarspor’daki Yaş Ortalaması

Türkiye Futbol Federasyonu 1.Lig takımlarından Akhisarspor takımındaki oyuncuların yaş ortalaması hakkında bir açıklama yapılmıştır. Yapılan bu açıklamaya göre 1.Lig takımları arasında futbolcuların yaş ortalaması en yüksek olan takım Akhisarspor olmuştu.  Bu durum takım için bazen dezavantaj olarak değerlendirilirken bazen de avantaj olarak değerlendirildi. Akhisarspor’un yaş ortalaması 29.3 olarak açıklanırken takımın teknik direktörü Yılmaz Vural’ın da 67 yaş ile en tecrübeli teknik adamlar arasında yer aldığı görüldü.

Liglere Tecrübeli Bir Ekiple Dönüyor

Korona virüs salgını tehlikesi sebebiyle lig maçlarına 2,5 aylık bir ara verildi. Bu arada futbol kulüpleri oyuncularına ve teknik ekiplerine tatil verdi. Bu tatil sürecinde oyuncuların antrenmanlarına evlerinde devam etmesi istendi. Futbol Federasyonu tarafından alınan bir karar ile 12 Haziran’da lig maçlarına yeniden başlanması bekleniyor. Akhisarspor takımı yeniden sahalarda antrenmanlara başlamak üzere hazırlık yaparken takımın yaş ortalamasının yüksek olması hakkında değerlendirmeler yapılmaya başlandı. Kalan son 6 haftada çok yoğun olarak oynanacak maçlarda oyuncuların çok yorulacağı belirtilirken Akhisar’daki oyuncuların tecrübeli olması bir avantaj olarak değerlendiriliyor.

Yılmaz Vural oyuncularını evlerinde çok yoğun bir program ile çalıştırdıklarını belirtirken ligin kalan son maçlarında yeterli performans göstereceklerine inandığını söyledi. Akhisarspor’un lige ara verilmeden önce 45 puan ile Süper Lig’e ulaşmasına 2 puanı kalmıştı. Takım oyuncularının büyük bir kısmı İzmir’de Karşıyaka tesislerinde çalışmalara başlarken takım olarak önümüzdeki hafta sahaya inmeleri bekleniyor.