Akhisarspor’da Parlayan Oyuncular

TFF 2.Lig Beyaz Grup’ta istediği sonuçları almak konusunda bir türlü başarılı olamayan Akhisarspor, sezonu küme düşerek kapadı. Ekonomik sıkıntıları nedeniyle genç oyuncularıyla sahaya çıkmak durumunda kalan Manisa temsilcisi, genç oyuncularından bazılarını parlatmayı başardı. Bu oyunculardan bazıları Süper Lig seviyesindeki takımlar tarafından da talep görürken bazıları da benzer seviyedeki takımlara transfer yapabilir.

Göksu’nun Başarılı Sezonu

Bu sezon TFF 2.Lig Beyaz Grup’ta mücadele etmeye devam eden Akhisarspor, son haftalarda gösterdiği kötü performans nedeniyle tekrardan küme düşme hattına gerilemenin üzüntüsünü yaşıyor.

Bu sezon pek çok maçta eline geçen fırsatları değerlendiremediği için kümede kalma şansını kaçıran Manisa temsilcisi, bununla birlikte lig boyunca aynı sıkıntıyı yaşamıştı. Yeşil Siyahlı ekip, bu sıkıntılı sürece rağmen birçok oyuncusunu da tanıtmayı başardı.

Bu oyunculardan en çok öne çıkan isim altyapıdan yetiştirilen savunmacı oyuncu Göksu Mutlu oldu. Süper Lig’in ve Türkiye’nin dev ekiplerinden Galatasaray’ın da radarına giren Göksu, 23 yaşında bir oyuncu olmasına rağmen talep görmeye devam ediyor.

1.85 boyunda olmasının yanı sıra hava toplarında da etkili bir oyuncu olan savunmacı oyuncu, bu sezon 27 TFF 2.Lig Beyaz Grup maçına çıktı ve 2.384 dakika süre almayı başardı. 2025 senesinin Haziran ayına kadar Akhisarspor’un oyuncusu olacağı sözleşmeyi imzalayan Göksu Mutlu, bakalım yaz transfer döneminde beklentileri karşılayacak bir transfer gerçekleştirebilecek mi?

Golcü Oyuncu

Bu sezon Akhisarspor adına en çok parlayan oyunculardan birisi olan Bertuğ Bayar, takımın kaptanı olmasının yanı sıra aynı zamanda en çok gol atan oyuncu olmayı başardı.

25 yaşındaki başarılı oyuncu Sırbistan altyapısından yetişmiş olmanın avantajını da değerlendirerek Akhisarspor’da fark yaratmayı bildi. Dinamo Zagreb altyapısında da denenen Bayar, Akhisarspor’da 2018/2019 sezonundan bu yana forma giyiyor.

Takımın son senelerde yaşadığı her şeyi en yakından gören oyuncu olan Bertuğ Bayar, son haftalarda istediği performansı gösteremiyor olduğu için takım da bu durumdan etkileniyor. TFF 2.Lig Beyaz Grup’ta oynadığı 27 maçta 10 gol atan başarılı golcü, oldukça önemli meziyetlere sahip.

Bertuğ’un sözleşmesi 30 Haziran 2022 tarihi itibariyle sona eriyor. İyi bir gol sezisine sahip olan 25 yaşındaki golcü aynı zamanda her iki ayağını da kullanabildiği için değerli işler üretebilen bir isim. Bununla birlikte yerli kontenjanına uyuyor olması ve Sırp uyruklu olması onu hem Türk hem de Avrupa kulüpleri adına değerli kılabilir.

Oyuncunun sözleşmesinin bitecek olmasına rağmen herhangi bir şekilde bir harekete geçilmemesi de aslında Akigo ile oyuncu arasındaki bağların kopma noktasına geldiğini gösteriyor. Yeşil Siyahlı takımın en değerli parçalarından biri olan 1.93’lük golcüye talip olacak pek çok takım olacaktır.

Akhisarspor ise bu oyuncusundan maddi anlamda faydalanamadığı için bir kez daha sıkıntı yaşayacak, taraftarından tepki görecek ve bu tepkilere cevapsız kalacak gibi görünüyor.