Akhisarspor’da Kadro Dışı Krizi

2012 – 2013 sezonunda Süper Lig’e yükselen ve aralıksız yedi sezon bu platformda yer alan Akhisarspor; son dört sezondur tabiri caizse kabusu yaşıyor. 2018 – 2019 sezonunun sonunda TFF 1.Lig’e düşen Akhisarspor; burada da tutunamayarak kendisini 2.Lig’de buldu. Geçtiğimiz sezon 2.Lig’de mücadele etti. Ancak, sezonu son sıralarda tamamladı. Bu durumun bir sonucu olarak, küme düştü. Bir başka deyişle, önümüzdeki sezon kendisine üçüncü ligde yer bulacak.

Akhisarspor’un yalnızca dört yılda Süper Lig’den üçüncü lige gerilemesi ilginç bir olay! Kulübün başında çok ciddi maddi problemler bulunuyor. Yeşil siyahlı takım; FIFA’nın vermiş olduğu transfer yasağı cezası yüzünden çok uzun süreden bu yana kadrosunu tek bir oyuncu ile dahi takviye edemedi. Ayrıca, kulüpte farklı yönetimsel krizler de mevcut!

Manisa Ekibinin Teknik Direktörü Bulunmuyor

Akhisarspor; 2021 – 2022 sezonunun bittiği günden bu yana teknik direktörsüz! Ağustos ayının sonunda üçüncü lig maçları başlayacak. Ancak, oyuncular; yeni sezona hazırlık çalışmalarını çok uzun süreden bu yana tek başlarına gerçekleştiriyorlar. Bu durum; hedefleri olan futbolcuları da takımdan soğutuyor. Birçok futbolcu; takımdan ayrılmak adına kendisine transfer teklifi gelmesini bekliyor.

Akhisarspor’da çok uzun süreden bu yana görev yapan isimlerden birisi de sportif direktör Bayram Ali Kaya idi. Fakat, Bayram Ali Kaya da yaşanan gelişmelere ve bir türlü çözülemeyen sorunlara dayanamayarak görevinden istifa etti. Bu gelişme; takımda kalmaları pamuk ipliğine bağlı olan oyuncuları iyice soğuttu. Ayrıca, kulüpteki başkanlık seçimi sürecine dair yaşananlar da can sıkmaya başladı.

Sekiz Futbolcu Kadro Dışı Bırakıldı

Akhisarspor’u güncel tarih itibariyle Evren Özbey yönetiyor. Özbey’in önümüzdeki seçimde de aday olması bekleniyor. Evren Özbey’in başkanlık seçimindeki rakiplerinden birisi Mikail Kaplan! Mikail Kaplan; geçtiğimiz günlerde ekibiyle beraber idmanı izlemeye gitti. Oyuncularla görüş alışverişinde bulundu. Onlara herhangi bir sıkıntılarının olup olmadığını sordu. Ardından, oyunculara baklava ikramında bulundu.

Evren Özbey; idmanın ardından Mikail Kaplan’ın ikram etmiş olduğu baklavadan yiyen futbolcuları tespit ettirdi. Söz konusu sekiz futbolcuyu kadro dışı bırakma kararı aldı. Kadro dışı bırakılan oyuncular arasında Halil Yeral, Yiğit Efe Düztaş, Gökmen Aydoğdu, Yusuf Acer, Enes Tayfun, Mert Efe Çölbeyi, Oğuzcan Kesgin ve Yavuz Serkan Özbakan yer alıyor. Oyunculara kadro dışı kaldıklarına dair bilgilendirme yapıldı. Oyuncuların bu karar karşısında şaşkınlıklarını gizleyemedikleri ifade edildi. Olayın tek sebebinin baklava olup olmadığı merak ediliyor.

Akhisarspor Dağılma Noktasına Geldi

Manisa ekibi; sekiz futbolcunun kadro dışı bırakılmasının ardından tabiri caizse dağılma noktasına geldi. Kalan oyuncuların da takım arkadaşlarına takınılan bu tavır karşısında kulüpten ayrılma kararı aldıkları ifade ediliyor. Bilhassa Cihat Çelik’in en kısa sürede takımdan ayrılacağı söyleniyor. Akhisarspor; önümüzdeki günlerde de sevenlerini çok üzecek gibi duruyor.