Akhisarspor’da Dram Büyüyor

Uzun süredir devam eden maddi krizlerin etkisini bu sezon da hisseden Akhisarspor, bu süreçte üst üste küme düşmekten kurtulamadı. Yeşil Siyahlı takım genç oyuncularıyla sahaya çıktığı maçlarda kendisine lazım olan puanları toplamayı başaramadı ve bu durum takımın TFF 2.Lig Beyaz Grup mücadelesinde de başarısızlığa uğramasına neden oldu. Hemen hemen tüm branşlarda çok kötü bir performans sergileyen Manisa temsilcisinde bununla birlikte diğer Manisa ekiplerinin de çok kötü bir performans göstermiş olması dramı büyüttü.

Büyük Başarısızlık

Bu sezon TFF 2.Lig Beyaz Grup’ta beklentilerin altında kalan bir performans sergileyen Akhisarspor, ne yazık ki kendisine biçilen kaderi aşamadı ve takım ligde oynadığı son maçta aldığı mağlubiyetle küme düştü.

Bununla birlikte Manisa ekiplerinin genel olarak çok başarısız bir performans gösterdiği bu sezonda Akhisarspor’un da bu kötü performansa eşlik ettiğini dile getirmek yanlış olmaz. Takım gerçekten istenilenin çok altında kaldı ve genç oyuncularından da istediği verimi alamadı.

Bu bağlamda gelecek sezona Amatör Küme’ye düşmemek adına mücadele etmek için hazırlanacak olan Akhisarspor’un işi hiç kolay olmayacak. Manisa temsilcisi maddi anlamda aşılamaz gibi görünen bir krizin içerisinde ve bu kriz kolay kolay sonlanmayacak gibi görünüyor.

Bu sezon kırılma anlarının tamamında sıkıntı yaşayan Akhisarspor, bu nedenle camiasını da kendisine küstürmekten kurtulamadı. Diğer bir taraftan takımın üst üste kayıplar yaşaması da bu küskünlüğün artmasına neden oldu.

Tüm bunlarla birlikte Akhisar temsilcisinin 3 sezon içerisinde zirveden tam olarak dibe düşmesi gerçekten diğer takımlar adına büyük bir ibret öyküsü olarak algılanmalı.

Basketbol Farklı Değil

Öte yandan takımın Basketbol tarafındaki işleri de hiç iyi gitmedi. Türkiye Basketbol Ligi’nde mücadele eden Manisa temsilcisi oynadığı müsabakaların tamamında mağlup oldu ve bu bağlamda gerçekten olabilecek en kötü rekoru kırdı.

Yeşil Siyahlı takımın sahada olduğu gibi parkede de büyük problemler yaşamış olmasının çok can sıkıcı olduğunu dile getirmek yanlış olmaz. Öte yandan basketbol tarafının bütçesi futbol tarafının bütçesine oranla daha geniş olmasına rağmen gelen bu başarısızlığın hesap verilebilir bir tarafı var gibi görünmüyor.

Mücadele ettiği her alanda çok ciddi bir hayal kırıklığı yaşayan Akhisarspor kulübü adına bu sezon tam anlamıyla bir felaket olarak geçti. Bununla birlikte bu kötü gidişatı tersine çevirebilecek ne bir aktör, ne bir oyuncu ne de başka bir paydaş varmış gibi de görünmüyor.

Tüm bu süreçlerden sonra taraftarlar da kulübe sırt çevirmiş durumdalar. 3 sene içerisinde bir baştan bir başa çok kötü bir gidişatla giden futbol şubesi, tarihi bir utanç yaşayan basketbol şubesi, büyük borç yükü gibi sıkıntıların karşısında taraftarların da yapabileceği pek bir şey kalmadı.

Akhisarspor tarihin tozlu raflarına gidecek gibi mücadele ediyor.