Akhisarspor Yeniden Yükselişe Geçmek İstiyor

2019-2020 sezonundan bu yana 2 sezondur TFF 1.Lig’te mücadele veren Akhisarspor kötü günler geçiriyor.

Art arda 4 mağlubiyetle alt sıralarda yer alan Akhisarspor teknik direktörü Mesut Dilsöz, en kısa sürede yeniden yükselişe geçmek istediklerini söyledi.

Yeni takımıyla çıktığı ilk maçtan İzmir deplasmanında Altınordu karşısında 3-2’lik mağlubiyetle ayrılan tecrübeli teknik adam, Altayla oynanacak bir diğer Ege derbisinden önce bazı açıklamalar yaptı.

Akhisarspor antrenmanlarını Yılmaz Atabarut Tesisleri’nin zemininin bakımda olmasından dolayı Karbulut Sahası’nda sürdürürken, teknik adam Mesut Dilsöz, bundan kaynaklı hücum ve savunma anlamında sıkıntılar çektiklerini belirip, bu sıkıntıları bir an önce gidermeleri gerektiğini dile getirdi.

Dilsöz, yaptığı açıklamada, “Önümüzde devre arası transfer dönemi var. Şimdiden transferi konuşmak çok zor, ne olacağını bilmiyoruz.

Transfer açılacak mı, açılmayacak mı bilmiyoruz. Onun için çok ileriye dönük konuşmak erken olur. Bizim şimdi önce galibiyetlere ihtiyacımız var” dedi.

Alanyaspor’da Ayrılıklar Baş Göstermeye Başladı

TFF 1. Lig’de üst üste 4 yenilgiyle alt sıralarda yer alan Akhisarspor’da daha ara transfer dönemi başlamadan takımdan ayrılıklar başladı.

Yeşil-siyahlı Ege ekibinde son 2 sezondur top koşturan İzlandalı orta saha oyuncusu Elmar Bjarnason, bavulları ve ailesiyle birlikte ülkesine döndü.

Son iki yıldır ciddi maddi sıkıntılar yaşayan Akhisarspor sezon başında da 13 oyuncusunu kaybetmişti ve aylardır maaşını alamayan Elmar Bjarnason’un yönetimle anlaşıp karşılıklı olarak sözleşmesini feshettiği iddiaları ortaya atıldı.

Karakterli futbolculardan oluşan bir ekipte çalıştığını söyleyen Dilsöz, “Altınordu maçı öncesi takımla yalnız 2 gün çalışabildik. Bu kadar kısa zamanda saha içini çok geliştiremiyorsunuz. Takımla 3 toplantı yapıp bireysel ve gruplar halinde konuştum.

Kulüpte sorunlar var ama sorunsuz kulüp yok. Takımda son mağlubiyetler nedeniyle moral bozukluğu var. Çok basit gol yiyoruz. Altay maçından puan veya puanlar alarak özgüvenimizi tekrar yerine getirmek istiyoruz” diye bir demeç verdi.

Eksikler 3 Tane

İzlandalı yıldız orta saha oyuncusu Bjarnason’un ara transfer dönemini beklemeden sözleşmesini karşılıklı olarak feshederek ayrıldığı Akhisarspor’da Ege derbisi öncesi 3 eksik var.

Altay maçı öncesi, Akhisarspor’da sakatlıklarla boğuşan Hasan Ali, Kadir ve Taha’nın tedavileri devam ediyor. Taha ve Kadir antrenmanlarına kendilerine ayrılan salonlarda devam ediyor.