Akhisarspor ’un 2022 – 2023 Sezonundaki İşi Bir Hayli Zor

Türkiye’nin en güzel şehirlerinden birisi olan Manisa’nın küçük ve sevimli ilçesi Akhisar; uzun yıllar Süper Lig’de mücadele etmiş bir takıma sahiptir. Akhisarspor; kısa süre öncesine kadar Süper Lig’deki tüm takımların korkulu rüyası idi. Hatta, Türkiye Kupası’nı ve Türkiye Süper Kupası’nı müzesine götürerek Akhisar ilçesini sevince boğmuştu.

Akhisar Belediyespor; yıllar içerisinde birtakım başarısızlıklar yaşadı. İlk olarak, Süper Lig’den düştü. TFF 1.Lig’de mücadele etti. Ancak, burada da başarılı olamadı. Kendisini bir anda 2.Lig’de buldu. Kulübün yaşamış olduğu maddi problemler ve yönetimsel sorunlar dikkat çekiciydi.

Akhisarspor 2021 – 2022 Sezonunda Neler Yaptı?

Ege ekibi; 2021 – 2022 sezonunda 2.Lig Beyaz Grup’ta mücadele etti. 34 maçta sadece sekiz galibiyet alabildi. Son derece düşük galibiyet yüzdesi ile taraftarlarını ciddi bir hayal kırıklığına uğrattı. Bunun yanı sıra, yedi maçını da bir puan ile tamamladı. Son olarak, 19 maçını kaybederek ligin en çok yenilgi alan takımlarından birisi haline geldi.

Akhisarspor; 2021 – 2022 sezonunu 34 maçta topladığı 31 puan ile 16. sırada tamamladı. Son dört takımdan birisi olmasından mütevellit küme düştü. Bir başka deyişle, 2022 – 2023 sezonunda 3.Lig’de mücadele edecek.

Ege Ekibinde Kayyum Kararı Kalktı

Akhisarspor’un yalnızca üç senede bu duruma gelmesi herkesi şaşırttı. Hatta, kulüp üyelerinin öfkelenmesine neden oldu. Takımın son olarak TFF 3.Lig’e düşmesi can sıkıcı bir durumdu. Kulüp üyeleri Ali Dal ve Sedat Kumanova’nın açmış olduğu dava neticesinde yönetimin yetkilerinin tedbiren durdurulmasına karar verildi. Bu yüzden, kulübe kayyum atandı.

Akhisarspor’da iki yıldır Evren Özbey başkanlık yapıyor. Özbey; kayyum kararını iptal etmek adına birtakım çalışmalar gerçekleştirdi. Her şeyden önce, söz konusu kararın mahkeme tarafından alınmasına vesile olan kulüp üyelerini ikna etti. Sonuç olarak, şikayetin geri çekilmesi üzerine kayyum kararı iptal edildi. Evren Özbey ve yönetimi görevine devam edecek.

Akhisarspor’da kazan kaynıyor! Kulübün daha önce de ifade ettiğimiz gibi yalnızca üç yıl içerisinde Süper Lig’den 3.Lig seviyesine düşmesi birtakım tepkilere sebep oldu. Bilhassa 28 Mart 2021 tarihindeki kongrede usulsüz bir şekilde üye yapılan kişilerin oy kullandığı iddia edildi. Mahkemenin bir sonucu olarak kulübe kayyum atandı.

akhisarspor

Akhisarspor Yeniden Eski Günlerine Dönebilir Mi?

Kulübün eski günlerine dönmesi bir hayli zor! Takımın önümüzdeki sezon 3.Lig’de nasıl bir kadro ile mücadele edeceği belirsizliğini koruyor. Bertuğ Bayar ve Cengiz Demir takımdan ayrıldılar. Maddi problemler ve yönetim belirsizlikleri ile boğuşan Akhisarspor’un transfer yapıp yapmayacağı da net değil!

Akhisarspor; önümüzdeki sezon yoluna büyük ihtimalle altyapı oyuncuları ile devam edecektir. Kulübün altyapısı oldukça iyi! Fakat, genç oyuncuların bu seviyede başarılı olup olamayacakları belirsizliğini koruyor. Sonuç olarak, Akhisarspor’u birbirinden zor günler bekliyor.