Akhisarspor Süper Lig’den Düştüğü Sezon Neler Yaşamıştı

Manisa; Türkiye’nin en güzel ve sempatik şehirlerinin başında gelir. Bu şehri futbolda temsil eden Akhisarspor yıllarca şehrin gururu olmayı başarmıştır. Ancak, yeşil siyahlı takımın eski günlerini aradığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Akhisarspor; 2012 – 2013 sezonunda Süper Lig’e yükseldi. Herkes, bu takımın en kısa süre içerisinde yeniden TFF 1.Lig’e düşeceğini iddia ediyordu. Fakat, Akhisarspor; 2018 – 2019 sezonunun sonuna kadar Süper Lig’de kalmayı başardı. Kendisi hakkındaki tüm önyargıları boşa çıkarttı. Hatta, son sezonu hariç küme düşme korkusu dahi yaşamadı. Bunun yanı sıra, kendisinden beklenmeyecek türden başarılara imza attı. Gelin, önce Akhisarspor’un son durumuna ardından da takımın Süper Lig’deki son sezonunda yaşadıklarına yakından bakalım!

Akhisarspor 2.Lig’de de Kalıcı Olamadı

Yeşil siyahlı takım; 2021 – 2022 sezonuna birçok sorun ile başladı. Tıpkı diğer 2.Lig takımları gibi maddi sorunlar ile boğuşuyordu. Bu sebepten dolayı transfer yapamadı. Yoluna altyapı oyuncuları ile devam etti. Fakat, diğer takımlara kıyasla daha zayıf bir kadro kurmasından mütevellit ligde kalıcı olamadı. 2020 – 2021 sezonunda TFF 1.Lig’de yer alan ancak sezon sonunda küme düşen Akhisarspor; 2021 – 2022 sezonunda da 2.Lig’den düştü.

Yeşil siyahlı takım; 2021 – 2022 sezonunda 2.Lig Beyaz Grup’ta toplam 34 maça çıktı. Söz konusu maçların sadece sekizini kazanabildi. Bunun yanı sıra, yedi maçını bir puan ile tamamladı. 19 yenilgi alarak taraftarlarını ve diğer futbolseverleri ciddi bir hayal kırıklığına uğrattı. Atmış olduğu 34 gole karşılık olarak kalesinde 56 gol görerek ligin en kötü averajlarından birisine sahip oldu. Bunun yanı sıra, 2021 – 2022 sezonunu 34 maçta topladığı 31 puan ile 16. sırada tamamladı. Bir başka deyişle, 2.Lig Beyaz Grup’a veda etti. Önümüzdeki sezon üçüncü ligde mücadele edecek.

2018 – 2019 Sezonu Akhisarspor İçin Güzel Başlayıp Kötü Bitti

Akhisarspor; 2017 – 2018 sezonunda Türkiye Kupası’nı kazanarak büyük sükse yapmıştı. Bu başarı; bir Anadolu takımı için çok ciddi bir gövde gösterisi idi. Akhisarspor; bu başarının ardından sezonun ilk maçında Galatasaray ile Türkiye Süper Kupası mücadelesinde karşı karşıya geldi. Maçın normal süresi berabere bittiği için önce uzatmalara ardından da penaltı vuruşlarına geçildi. Galatasaray forması giyen Bafetimbi Gomis’in penaltı kaçırması; Akhisarspor’un Türkiye Süper Kupası’nı kazanması anlamına geliyordu. Yeşil siyahlı takım; 2018 – 2019 sezonuna harika bir başarı ile başlamış oldu.

Akhisarspor; 2018 – 2019 sezonunun ilk yarısında Galatasaray’ı kendi sahasında yenerek büyük sükse yaptı. Ayrıca, Fenerbahçe’yi de mağlup etti. Fakat, bu başarıların devamını getiremedi. Sezonu 34 maçta yalnızca altı galibiyet alarak tamamladı. Bunun yanı sıra, dokuz beraberlik ve 19 mağlubiyet aldı. Topladığı 27 puan ile ligi 18. sırada tamamlayarak küme düştü. Ege ekibinin yalnızca üç yılda Süper Lig’den üçüncü lige düşmesi ciddi bir hayal kırıklığı oldu.

Comments are closed.