Akhisarspor Sezona Resmen Başlıyor

Geride kalan sezonda TFF 2.Lig Beyaz Grup’ta mücadele veren Akhisarspor, kümede kalabilme yarışında eline iyi şanslar geçmiş olmasına rağmen bu şansları değerlendirmekte eksik kalmış ve bu durum Manisa temsilcisinin sezon sonunda istemediği bir yerde yer almasına neden olmuştu. Yeşil Siyahlı ekip, yaz hazırlık döneminde yaşanan sıkıntılardan sonra devlet tarafından atanan kayyumla iyiden iyiye sarsılırken ciddi bir moral bozukluğu içerisinde olan taraftarlar yeni sezon için de bir hayli korkulu görünüyor. Bununla birlikte Türkiye’de profesyonel liglerin birçoğu başladı ancak Akhisar temsilcisinin de yer aldığı TFF 3.Lig’deki ilk müsabakalar 3 Eylül Cumartesi günü oynanacak. Akhisarspor kendi sahasında oynayacağı müsabakada Arguvan Belediyespor ile karşı karşıya gelecek. 

Toparlanmayı Başaramadı

Geride kalan sezonda TFF 2.Lig Beyaz Grup’ta mücadele veren ekiplerden biri olan Akhisarspor, yaşadığı maddi zorluklar, yönetimsel sıkıntılar ve eline geçen fırsatları iyi değerlendirememiş olmasından kaynaklı ligde tutunamadı ve sezon sonunda TFF 3.Lig’e düşen ekiplerden biri oldu. 

Yeşil Siyahlı ekip adına yönetimsel sıkıntılar hiç durmaksızın devam etti ve kulübe kayyum atandı. Tüm bunlarla birlikte devam eden süreçte neler olacağıysa herkes için belirsizliğini koruyor.

Yaz transfer döneminde de maddi sıkıntıları nedeniyle kadrosunu güçlendirmek konusunda herhangi bir hareket yapamayan Akhisarspor’u en az geçen sezonki kadar zor bir sezon bekliyor. 

Yeşil Siyahlı ekip birçoğu iyi yatırımlar yapan rakipleri karşısında iyi işler çıkartmayı hedefleyecek. Bu bağlamda TFF 3.Lig’deki ilk maçına çıkacak olan Akhisar temsilcisi, kendi taraftarı önünde oynayacağı müsabakada Arguvan Belediyespor ile karşı karşıya gelecek. 

3 Eylül Cumartesi günü oynanacak müsabakada kazanan taraf lige iyi bir başlangıç yapmış olacak. 

Beşiktaş Yolları Ayırdı

Öte yandan Beşiktaş’ın gelecek planlarında yer vermediği isimlerden biri olan Serdar Saatçı ile alakalı olarak uzun süredir beklenen gelişme de yaşandı.

Geride kalan sezonun özellikle son dönemlerinde formayı kapmayı başaran genç savunmacıi, sergilediği performansla gelecek sezonlar adına taraftarları heyecanlandırmıştı. Rıdvan Yılmaz ve Ersin Destanoğlu’ndan sonra altyapı geleneğinin bir diğer halkası olacağı düşünülen savunmacıyla alakalı hayaller ne yazık ki gerçek olmadı.

Beşiktaş’ın çiçeği burnunda teknik direktörü Valerien İsmael ile bir hazırlık maçında ciddi bir tartışma yaşayan Serdar Saatçı’nın bu hareketleri Fransız teknik adam tarafından kabul görmedi. Her ne kadar genç oyuncu özür dilemiş olsa da yaşanan bu hadiseden sonra Serdar adına Beşiktaş kapıları orta vadede kapanmış görünüyordu. 

Beşiktaş’ın 19 yaşındaki stoperi Serdar Saatçı Portekiz’in Braga takımı ile 5 yıllık sözleşme imzaladı. Siyah-Beyazlı takım bu transferden 2.5 milyon Euro bonservis alacak. Portekiz kulübü genç oyuncunun serbest kalma bedeli 40 milyon Euro olarak belirledi. Bu arada Beşiktaş da genç oyuncusunun Braga’ya transfer olduğunu resmen açıkladı. Öte yandan Braga oyuncuyu gelecekte bir başka takıma bonservisle gönderdiği takdirde bonservis payının %20’si Beşiktaş’ın olacak.