Akhisarspor Kongreye Gitme Kararı Aldı

İkinci kez Kayyum ataması yapılan TFF 3. Lig ekiplerinden Akhisarspor ‘da kongre kararı alındı. Yeşil Siyahlı ekibe mahkeme kararı ile kayyum olarak atanan isimler aynı zamanda Akhisarspor ‘un üyesi olan isimler. İşte mahkeme kararıyla yeşil siyahlı ekibi film olarak atanan üyeler ise şekilde: 

Akhisarspor kulübüne üye olan Halil İbrahim doğan, Abidin Eryüksel ve Ahmet Dutlulu’nun kayyum olarak atandığı açıklandı.

Kayyum olarak yeşil siyahı ekibe atanan üyelerden olan Halil İbrahim Doğan görev sürelerinin 3 ay olduğunu ve en kısa zaman içerisinde Akhisarspor’u kongreye götüreceklerini ifade etti. Bu karar nedeni ile kongre yapılana kadar yeşil siyahlı ekipte üye alımının durdurulduğunu aktardı.

Ankara sulh hukuk mahkemesinin kongrenin zamanında yapılmaması nedeniyle ikinci kez yönetimine kayyum atadı Akhisarspor, mahkemeden gelecek kararı bekliyor.

Akhisarspor ’da Mahkeme Kararı Bekleniyor

Yeşil siyahlı ekipte kulübe kayyum olarak atanan Hem kulübün üyelerinden olan hem de daha önce akhisarspor ‘da başkanlık görevini yürütmüş adam Halil İbrahim Doğan ve Abidin Eryüksel mahkemenin verdiği kayyumluk görevlilerini sürdürürken, eski Akhisar belediye başkanlarından olan Ahmet Dutlulu ise sağlık sorunlarını neden olarak göstererek kayyumluğu kabul etmedi.

Akhisarspor ‘da eski Akhisar Belediye Başkanı Ahmet dutlulu kayyumluk görevini kabul etmedi ve bu nedenle Akhisarspor üçüncü kayyumun atanmasını bekliyor. Türkiye Akhisar Sulh Hukuk Mahkemesi’nin düzenlenecek kongreye yalnız eski üyelerin katılabilmesi kararına da itiraz edildi. Yeşil siyahlı camiada bir grup üyeliklerin yeniden açılmasıyla ilgili istinafa başvuruda. TFF 3. Ligde rakip takımlar lige hazırlıklarını sürdürürken belirsizlik içerisinde olan Akhisarspor ‘da kayyum heyetinden hem kulüp üyesi hem de eski kulüp Başkanı Halil İbrahim Doğan, bu hafta sözleşmesi süren mevcut futbolcuları Akhisarspor ‘un tesislerine de davet ederek futbolcuları gelecek sezona bir antrenör eşliğinde tesislerde antrenman yaparak hazırlanmasını planlıyor.

Akhisarspor ‘da Mahkeme Kararı Belli Oldu

Akhisar sulh hukuk Mahkemesi’nin Akhisarspor ‘da kongrenin zamanında yapılmadığı için yönetimine çok kısa bir süre olan 2 ay içerisinde ikinci kez kayyum atamıştı. Türkiye Futbol Federasyonu 3.Lig ekibi Akhisarspor salonunda seçime gidiyor. Eski Akhisarspor başkanı Evren Özbey’in yetkilerinin elinden alındığı yeşil siyah ekipte kayyum heyeti, seçimli olağan genel kurulun tarihini 7 Ağustos olarak kamuoyuna duyurdu.

Akhisarspor yılmaz atabarut tesislerinde düzenlenecek 7 Ağustos tarihli ilk toplantıda çoğunluk sağlanamaz ise seçim yapılacak kongre 14 Ağustos tarihinde şuan şartına bakılmaksızın gerçekleştirilecek. Bir diğer yandan Akhisar spor dalı kulübün Spor Toto Süper Lig’de yer aldığı 7 sezonu dahil senelerce kulüp Başkanlığı yapıp kalp krizi nedeniyle geçtiğimiz sene 19 Temmuz 2021’de senin hayatını kaybeden Hüseyin Eryüksel, ölümünün ilk yılında rahmetle anıldı.