Akhisarspor Fırsat Tepti

TFF 2.Lig Beyaz Grup mücadelesinde Ankara Demirspor’u mağlup eden Akhisarspor adına işlerin çok daha iyi gidebilmesi adına Eskişehirspor karşısında oynanacak maçın önemi hatırlatılıyordu. Yeşil Siyahlı takım, ligin 32’inci haftasında kümede kalabilme adına çok ciddi bir fırsatla gittiği Eskişehirspor deplasmanında kendisinden beklenen performansın çok altında kaldı ve sahadan 1-0 mağlup ayrılarak tam anlamıyla fırsat tepti.

Ateş Hattı

Bu sezon TFF 2.Lig Beyaz Grup’ta verdiği mücadelede pek çok kez aksayan Akhisarspor, belki de hiç aksamaması gereken tek maçta sahadan 1-0 mağlup ayrıldı.

Manisa temsilcisi, kendisinin de yer aldığı son 4 sıranın birbirleriyle karşılaştığı 31’inci hafta müsabakasında ligin son sırasına demir atan Eskişehirspor’a konuk oldu. Eskişehir temsilcisi karşısında oynanan maçta hiç etkili bir performans sergileyemeyen Akhisarspor, ikinci yarıda kalesinde gördüğü gole cevap veremeyince sahadan 1-0 mağlup ayrıldı.

Bu mağlubiyet Akhisarspor’a potansiyel olarak 3 puandan çok daha fazlasını kaybettirdi. Zira takım Pazarspor’un 1922 Konyaspor’u 2-1 mağlup ettiği haftada Eskişehirspor deplasmanından galip ayrılabilmiş olsaydı puanını 32’ye yükseltecek ve küme düşme hattıyla arasındaki puan farkını 4’e çıkarmış olacaktı.

Bu fırsatı teptiği için çok üzgün olduğu görülen Akhisarsporlu oyuncular ligin 33’üncü haftasında kendi sahalarında Karacabey Belediyespor’u konuk edecekler. Bu bağlamda Yeşil Siyahlı takımın en büyük avantajı 1922 Konya’nın Amed SK, Pazarspor’un da 24 Erzincanspor gibi zorlu rakiplerle karşılaşması olacak.

Tecrübe Eksikliği

Akhisarspor da Eskişehirspor da Türk futboluna adını altın harflerle yazdırmış takımlar ve bu iki takım da kötü yönetiliyor olmanın sıkıntılarını yaşadıkları için şu an TFF 2.Lig Beyaz Grup’ta kümede kalmaya çalışıyorlar.

Öte yandan ligin geriye kalan kısmında Akhisar temsilcisinin çok daha iyi bir performans sergilediği kesin. Takım Eskişehirspor’dan çok daha fazla puan topladı ve Kırmızı Siyahlı rakibine göre kümede kalmak adına çok daha fazla şansa sahip.

Ancak sıkıntı Akhisarspor için de Eskişehirspor için de aynı. İki takımın oyuncuları da bu gibi kilit maçları oynayabilecek tecrübeye sahip değiller. Bu maç özelinde sahada daha dirayetli duran taraf Eskişehirspor’du ki taraftar avantajı da yine Kırmızı Siyahlı takımdaydı.

Burada ifade edilmesi gereken nokta Akhisarspor’un bu şekilde sürdürülemez bir noktaya gittiği. Takım bu sezon kümede kalabilir ve gelecek sezonu planlamaya başlayabilir ancak kadroya bazı tecrübeli isimler katılmadıktan sonra bu gibi sıkıntıların yaşanacağını belirtmekte bir beis yok.

Bu durum bu sezon olmazsa önümüzdeki sezon ne yazık ki kendisini gösterecek gibi görünüyor. Bu maçtan galip ayrılsalar 4 puan gibi bir farkla yarışa dahil olabilme şansına sahip olan oyuncular bu şansları değerlendiremedikleri için de zaten bu sıralamadalar.

Akhisarspor’un artık Karacabey Belediyespor ile oynayacağı maçın hesaplamaları ve kendisine avantaj yaratması gerekiyor ancak kaçan bu fırsat oldukça aranabilir.