Akhisarspor Birçok Futbolcusu ile Yollarını Ayırıyor

2012 – 2013 sezonunda Süper Lig’e yükselen ve kısa süre içerisinde kendisini kabul ettiren Akhisarspor; 2018 – 2019 sezonunun sonuna kadar burada mücadele etti. Türkiye Kupası’nı ve Türkiye Süper Kupası’nı kazanarak göz doldurdu. Buna ek olarak, üç büyükler karşısında aldığı sonuçlar ile de ne kadar kaliteli bir takım olduğunu gözler önüne serdi.

Akhisarspor; 2019 – 2020 ve 2020 – 2021 sezonlarında TFF 1.Lig’de mücadele etti. Bilhassa 2020 – 2021 sezonunda TFF 1.Lig’de tutunamadı. Kendisini bir anda 2.Lig Beyaz Grup’ta buldu. Futbolseverler; Akhisarspor gibi köklü bir kulübün yalnızca üç yılda 2.Lig Beyaz Grup’a düşmesinin şoku içerisindeydiler. Fakat, Ege ekibi; kendisini destekleyenlere bir şok daha yaşattı. 2021 – 2022 sezonunda mücadele ettiği 2.Lig Beyaz Grup’ta da tutunamadı. Bir başka deyişle, 2022 – 2023 sezonunda üçüncü ligde mücadele edecek.

Sezonun Bitmesiyle Beraber Oyuncular da Takımdan Ayrılmaya Başladılar

Akhisarspor; tıpkı diğer TFF 1.Lig ve 2.Lig ekipleri gibi ciddi maddi sorunlar ile mücadele ediyor. Kulübün transfer tahtasının çok uzun süreden bu yana kapalı olduğunun altını çizmeliyiz. Bir başka deyişle, Akhisarspor dış transfer yapamıyor. Bu yüzden, hali hazırdaki oyuncularının yanı sıra altyapıdan yetişen isimler ile de kadrosunu şekillendirmek zorunda kalıyor.

2021 – 2022 sezonunun sona ermesi ile beraber birçok futbolcunun Akhisarspor’dan ayrılmak üzere olduğunu ifade edebiliriz. O isimlerin başında Bertuğ Bayar geliyor. Uzun süreden bu yana Akhisarspor’da forma giyen deneyimli golcü daha sezon bitmeden Altınordu ile anlaştı. Önümüzdeki sezon Altınordu formasını giyecek. Bunun yanı sıra, merkez orta saha oyuncusu Mert Özyıldırım da bir diğer 2.Lig ekibi Nazilli Belediyespor ile anlaştı. O da tıpkı Bertuğ Bayar gibi önümüzdeki sezon Akhisarspor’da olmayacak.

Akhisarspor’dan ayrılmaya hazırlanan bir diğer oyuncu ise Hasan Ali Adıgüzel! Genç oyuncu Akhisarspor altyapısından yetişen bir isim! Ancak, kulübün kendisiyle sözleşme uzatmak istemesine olumlu cevap vermemişti. Bu yüzden, kulüp tarafından kadro dışı bırakılmıştı. Hasan Ali Adıgüzel; 2021 – 2022 sezonunun tamamlanmasıyla beraber serbest kaldı. O da takımdan yüzde yüz ayrılacak.

Kiralık Oyuncular Takıma Dönmeye Hazırlanıyorlar

2021 – 2022 sezonunu farklı kulüplerde kiralık olarak geçiren futbolcular önümüzdeki sezon Akhisarspor kadrosunda yer alacaklar. Mert Efe, Yiğit Efe, Batuhan, İbrahim ve Bora Yılmaz Akhisarspor’a geri dönerek fark yaratmaya çalışacaklar.

Göksu Mutlu ve Cihat Çelik’e Teklifler Gelebilir

Akhisarspor’da geçtiğimiz sezon performansıyla fark yaratan ismin Göksu Mutlu olduğunu söyleyebiliriz. 1999 doğumlu futbolcu; 1.85 boyunda olmakla beraber stoper pozisyonunda forma giyer. Bu sezon; toplam 29 maçta 2 bin 624 dakika süre aldı. Göstermiş olduğu performans ile göz doldurdu. Göksu Mutlu’yu birçok Süper Lig kulübünün transfer etmek istediği konuşuluyor. Bunun yanı sıra, 1996 doğumlu merkez orta saha oyuncusu Cihat Çelik’e de teklifler gelecektir.