Akhisar Darmadağın

Önümüzdeki sezon 3. Lig’de mücadele edecek olan Akhisar kelimenin tam anlamıyla dağılmış durumda. Süper Lig’de mücadele ettiği zamanlardan sadece 3 yıl sonra Akhisarspor 3. Lig’e düşmüş durumda. Çok değil daha 4 5 yıl önce Süper Lig’de oynadığı muazzam kontratak futboluyla üç büyüklerin kabusu olan, Türkiye Kupası’nda iki sezon üst üste final oynayıp birinde kupayı kazanan, aynı başarıyı Türkiye Süper Kupası’nda da tekrarlayan takımın bugün geldiği nokta inanılır gibi değil.

En üst düzey ligden serbest düşüşle geçen Akhisar, haliyle kadrosunu da koruyamadı. Üzerine bir de transfer yasağı alan takım bugün büyük bir açmazın ortasında. Akhisarspor’da orta saha Mert Özyıldırım Nazilli Belediyespor için, Bertuğ Bayar ise Altınordu forması giymek için takımdan ayrılmıştı.

Ayrılıklar Devam Ediyor, Akhisar Eriyor

Şu an kulübün en değerli oyuncusu konumunda bulunan Hollanda doğumlu Türk orta saha oyuncusu Yusuf Cihat Çelik için de Menemenspor’un ısrarcı olduğu ve oyuncunun takımdan ayrılabileceği konuşuluyor. Geçen sezon 33 maça çıkıp 8 gol atarak bir orta saha oyuncusu için hayli skorer bir grafik çizen Yusuf Cihat Çelik’in teklife sıcak baktığı ve Akhisar ile 3. Lig’de mücadele etmek yerine 2. Lig’de iddialı bir takım yaratmayı hedefleyen Menemenspor’da forma giymek istediği söyleniyor.

Akhisar Cihat Çelik

Yönetim Kayyumlarla Uğraşıyor

Akhisar ise kadro planlaması, hoca seçimi, oyuncuları elinde tutma gibi durumlardan daha çok kayyumlarla uğraşıyor. Eski başkan Evren Özbey dönemi ile ilgili olarak Akhisar kulübünün eski avukatı Sezer Baylan mahkemeye başvurmuş ve kulüp üyelerinden Ali Dal İle Sedat Kumoavı’nın da başvurucuları arasında yer aldığı dava sonucunda Akhisar 2. Asliye Hukuk Mahkemesi Akhisar Kulübü Yönetimine iki adet kayyum atanmasına karar vermişti. Bu karar sonucunda ise 28 Mart 2021 tarihli genel kurulda seçilen yönetimin yetkileri tedbiren durdurulmuştu. Kulübe atanan kayyumların yetkileri 4 ay ile sınırlandırılmış ve kendilerine de 10’ar bin tl maaş ödenmesine karar verilmişti.

Kulüp yönetimi bu meselerler uğraşmaktan takımla doğru düzgün ilgilenemiyordu. İki haftas önce Akhisarspor’un resmi Twitter hesabından yapılan açıklamaya göre Akhisar 2. Asliye Hukuk Mahkemesi’nin kararı ile kayyım kararı ve yönetimin yetkilerine konulan tedbir kararları kaldırılmış. Kulüpten yapılan açıklama şu şekilde;

T.C. AKHİSAR 2. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ’nin 02/06/2022 tarihinde aldığı karar neticesinde, Akhisar Belediye Gençlik ve Spor Kulübü’ne kayyım atanması kararı kaldırılmış, mevcut davalar kapatılmıştır. Akhisarspor Yönetim Kurulu, Evren Özbey başkanlığında görevine devam etmektedir.

Tedbir kararının kaldırılması ve yetkilerin iadesi ile birlikte Akhisar taraftarı yönetimden artık takıma sahip çıkmasını ve önümüzdeki sene 3. Lig’de mücadelesine devam edecek olan takımın önce 3. Lig’de tutunup sonra da eski şaşalı günlerine dönebilmesi için gerekli çalışmaların yapılmasını bekliyor. Sadece 3 senede gelinen noktaya ise hiç kimse hala tam olarak inanamıyor.